Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Aupark trencin
Takto mal vyzerať Aupark v Trenčíne. Foto: SITA/vizualizácia HB Reavis
19. augusta 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Aupark v Trenčíne nebude, investor vzal nohy na plecia

TRENČÍN 19. augusta (WEBNOVINY) – Obchodné centrum Aupark v Trenčíne nebude, investor z mesta odchádza. Spoločnosť Aupark Trenčín vráti radnici kúpené pozemky, samospráva zasa spoločnosti zaplatenú cenu 681-tisíc eur.

Vyplýva to z dohody oboch strán, ktorú na piatkové rokovanie mestského zastupiteľstva predkladá primátor Trenčína Richard Rybníček. Peniaze na vrátenie kúpnej ceny má Trenčín získať z dlhodobého účelového úveru. Aupark Trenčín ich má dostať na účet najneskôr do 15. septembra.

Firma odstúpila od zmluvy

Aupark Trenčín sa v zmluve s mestom zaviazal postaviť obchodno-zábavné centrum za predpokladu, že sa mu podarí získať aj ďalšie potrebné pozemky, ktoré sú vo vlastníctve Slovenskej republiky a v správe Slovenskej správy ciest. Keďže pozemky v určenom termíne nezískal, od kúpnej zmluvy s mestom odstupuje.

Odstúpenie od zmluvy doručila spoločnosť na mestský úrad 11. júla. Takýto postup umožňuje kúpna zmluva s mestom, ktorá bola podpísaná v decembri 2008. Primátor Rybníček sa k okolnostiam celej záležitosti vyjadrí až v piatok počas rokovania mestského zastupiteľstva.

Termín začiatku výstavby Auparku investor odkladal niekoľko rokov. Dôvodom bolo jeho umiestnenie pri zjazde z cestného mosta v blízkosti historického jadra a otázka dopravnej dostupnosti. Časť Trenčanov bola od začiatku proti výstavbe Auparku.

Referendum nemalo o ľudí úspech

O obchodnom centre bolo aj referendum, ktoré bolo pre nízku účasť neplatné. Proti projektu vystúpili aj pamiatkari. Krajský pamiatkový úrad namietal výšku centra, ktoré by podľa jeho názoru zatienilo výhľad na stred mesta pod hradom.

Mesto a Slovenská správa ciest začiatok výstavby podmieňovali vybudovaním okružnej križovatky pod cestným mostom. Primátor Rybníček po svojom nástupe do funkcie pred štyrmi rokmi deklaroval, že projekt Auparku chce dostať na okraj mesta.

Aupark Trenčín patrí do skupiny HB Reavis Slovakia.

Odporúčané články

V Trenčíne odstavia svetelnú križovatku, nahradí ju okružná Johnson Controls otvoril v Trenčíne technologické centrum

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...