Austrália stiahla z Indonézie po poprave veľvyslanca

Zbraň, pištol, náboje
Foto: shutterstock.com

SYDNEY 29. apríla (WEBNOVINY) – Austrálsky premiér Tony Abbott v stredu oznámil stiahnutie veľvyslanca krajiny z Indonézie, kde krátko pred tým popravili osem ľudí odsúdených za drogové zločiny vrátane dvoch pašerákov z Austrálie.

Podľa jeho vyhlásenia pred novinármi v Canberre austrálska vláda „rešpektuje indonézsku zvrchovanosť, odsudzuje však to, čo sa udialo, a nemôže to brať ako bežnú vec. Chcem zdôrazniť, že medzi Austráliou a Indonéziou je veľmi dôležitý vzťah, ktorý však utrpel v dôsledku toho, čo sa udialo v posledných hodinách,“ povedal Abbott.

Austrálska ministerka zahraničných vecí Julie Bishopová informovala, že veľvyslanec Paul Gibson sa vráti z Indonézie koncom týždňa.

Okrem Austrálčanov Myurana Sukumarana a Andrewa Chana na indonézskom ostrove Nusakambangan v noci z utorka na stredu popravili zastrelením aj ďalších piatich cudzincov a jedného Indonézana.

Popravu deviatej odsúdenej pochádzajúcej z Filipín na poslednú chvíľu odložili po tom, čo sa filipínskej polícii vydala osoba, ktorá ju do obchodu s drogami naverbovala.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tony Abbott