Autobus fanklubu MŠK Žilina bude chrániť chorvátsk

ŽILINA 4. augusta (WEBNOVINY) – Podľa mailu, ktorý poslal fanklub futbalistov MŠK Žilina agentúre SITA, o bezpečnosť slovenských fanúšikov v Splite sa pred a počas odvetného zápasu 3. predkola Európskej ligy UEFA Hajduk Split – MŠK Žilina postará chorvátska polícia.

„Pridelenec slovenskej polície v Chorvátsku Radovan Kyselica dnes telefonátom ubezpečil fanúšikov, ktorí budú cestovať na zápas Hajduk Split – MŠK Žilina, že chorvátska polícia poskytne slovenským fanúšikom primeranú ochranu, pokiaľ ich správanie nebude narúšať verejný poriadok a budú sa správať v rámci zákonov Chorvátskej republiky,“ uvádza sa v e-maile fanklubu Žiliny. „Od hraníc bude autobus, ktorý zorganizoval Fan Club MŠK Žilina, monitorovaný a doprevádzaný chorvátskou políciou až do Splitu, potom aj priamo v ňom, a pobyt žilinských fanúšikov bude takisto sprevádzaný políciou. Fanúšikov, ktorí cestujú vlastnou dopravou, splitská polícia upozorňuje na možnosť odstaviť vozidlá priamo na parkovisku pri policajnej stanici. Odtiaľ bude zdarma poskytnutý autobus pre žilinských fanúšikov, ktorý ich dopraví na zápas a naspäť k autám po jeho skončení.“

Vstupenky na zápas do sektoru hostí na južnej tribúne štadióna Poljud stoja 11 eur a podľa zástupcov Fan Clubu MŠK Žilina sa dajú zakúpiť ešte aj na mieste. Zápas sa oproti pôvodnému rozpisu začne o 45 minút neskôr, namiesto 20.15 až o 21.00 h.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom