Autobus s turistami padol z 300-metrového útesu

Taiwan
Foto: SITA/AP

TCHAJ-PEJ 25. októbra (WEBNOVINY) – Taiwanskí záchranári začali v pondelok záchrannú akciu v snahe nájsť 21 čínskych turistov, ktorých autobus sa pravdepodobne zrútil z úzkej pobrežnej cesty v čase, keď krajinu, rovnako ako celú východnú Áziu, zasiahol minulý týždeň ničivý tajfún. Podľa trosiek autobusu záchranári usudzujú, že vozidlo pravdepodobne zišlo z cesty a z výšky 300 metrov sa zrútilo do mora. Na pátranie po nezvestných osobách vo vode záchranári použili vrtuľníky aj lode.

Príbuzní havarovaných turistov z južného mesta Ču-chaj z nehody vinia taiwanskú cestovnú kanceláriu Čchuang Ji Travel, ktorá nebrala vážne varovania v čase, keď ostrov vo štvrtok zasiahol tajfún Megi. Hovorca spoločnosti sa k nehode zatiaľ nevyjadril.

Napriek rekordným zrážkam a blatovým cestám ohrozeným padajúcimi skalami taiwanské úrady stále neuzavreli diaľnicu, ktorá sa nebezpečne vinie pozdĺž severovýchodného pobrežia krajiny. Niekoľko zosuvov pôdy spôsobených tajfúnom už na iných miestach odrezalo cestu autám, v ktorých zostalo uväznených okolo 400 ľudí. Medzičasom ich už previezli do bezpečia.

SITA/AP

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom