Foto: Autobus sa pri Spišskej Novej Vsi zrazil s tromi autami, nehodu neprežila jedna osoba

Havária autobusu
Foto: facebook.com/prezidiumhazz
  • aktualizované 8. júla 2017, 9:50

BRATISLAVA 7. júla (WebNoviny.sk) – Medzi Spišskou Novou Vsou, časť Ferčekovce a obcou Novoveská Huta sa stala dopravná nehoda, pri ktorej vyhasol ľudský život.

Ako agentúru SITA v sobotu informoval košický krajský hovorca polície Alexander Szabó, vyšetrovateľ PZ v súvislosti s touto tragickou dopravnou nehodou začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia v súbehu s prečinom všeobecného ohrozenia. Ďalšie okolnosti dopravnej nehody sú predmetom vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru dopravy.

Ako uviedol Szabó, 32-ročná žena z okresu Gelnica viedla v piatok popoludní osobné motorové vozidlo Škoda Octavia od Novoveskej Huty do mesta Spišská Nová Ves.

Podľa doterajšieho vyšetrovania po prejdení ľavotočivej zákruty v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam, poveternostným podmienkam, stave a povahe vozovky dostala na mokrej vozovke s vozidlom šmyk a následne narazila do protiidúceho autobusu Irisbus Crossway, ktorý viedol 59-ročný vodič zo Spišskej Novej Vsi.

Pri dopravnej nehode vodička utrpela zranenia nezlučiteľné zo životom, ktorým počas prevozu do nemocnice podľahla. V autobuse sa v čase nehody prepravovalo celkom 12 cestujúcich, z ktorých sa počas nehody štyri osoby zranili ľahko a vodič spolu s dvoma cestujúcimi boli jednorazovo ošetrení.

Požitie alkoholických nápojov u vodiča autobusu nebolo zistené, u nebohej vodičky Škody bol pre zistenie požitia alkoholu nariadený odber biologického materiálu. Pri dopravnej nehode vznikla škoda 12 500 eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom