Autobus v Guatemale sa zrútil do 200 metrov hlbokej rokliny

Čierny deň pre Guatemalu
Najmenej 43 ľudí zomrelo a desiatky ďalších sa zranili, keď sa autobus v Guatemale zošmykol z kľukatej cesty a zrútil sa 200 metrov hlboko do rokliny. Foto: SITA/AP

GUATEMALA/TEHERÁN 10. septembra (WEBNOVINY) – Najmenej 43 ľudí zomrelo a desiatky ďalších sa zranili, keď sa autobus v Guatemale zošmykol z kľukatej cesty a zrútil sa 200 metrov hlboko do rokliny.

Nešťastie sa odohralo v pondelok asi 60 kilometrov severozápadne od hlavného mesta Guatemala, kam autobus smeroval. Podľa hasičov 38 ľudí zahynulo priamo na mieste, medzi nimi šesť detí a dvanásť žien. Päť ďalších zomrelo po prevoze do nemocnice.

Podľa miestnej televízie boli mnohí z nich predavači, ktorí viezli svoje poľnohospodárske plodiny na trh. Príčina havárie nie je známa, podľa záchranárov bol však autobus preťažený. Vláda vyhlásila na tri dni štátny smútok.

Podobné nešťastie sa odohralo v pondelok aj v Iráne, kde kolíziu dvoch autobusov neprežilo 44 osôb a 39 ďalších utrpelo zranenia. Išlo o najvážnejšie dopravné nešťastie v krajine za posledné roky. Odohralo sa vo večerných hodinách medzi mestami Kom a Teherán.

Obrazom: Zábery z miesta tragickej nehody autobusu

Podľa dopravnej polície stratil vodič autobusu cestujúceho z Isfahánu nad vozidlom kontrolu po tom, čo mu praskla pneumatika. Najprv vrazil do auta a následne sa ocitol v dráhe ďalšieho prichádzajúceho autobusu. Obe vozidlá po zrážke začali horieť.

Video: Zábery z miesta nešťastia

https://www.youtube.com/watch?v=8gcjVem6CyM

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom