Aktualizované: Autobusy v Nitre meškali aj hodinu, problémy má aj MHD v Bratislave (video)

Sneženie_Bratislava
Foto: ilustračné, SITA/Jozef Jakubčo.
  • aktualizované 30. novembra, 14:28

BRATISLAVA 30. novembra (WebNoviny.sk) – Pre sneženie dispečing Dopravného podniku Bratislava (DPB) vo štvrtok ráno evidoval problém trolejbusovej dopravy na bratislavskej Kolibe a pre spadnutý strom na trolejové vedenie aj na Kramároch. Vo svojom rannom stanovisku to pre agentúru SITA uvádza DPB.

Meškanie MHD v Bratislave

V ostatných častiach mesta aktuálne mestská hromadná doprava (MHD) premáva s meškaniami od tridsať do šesťdesiat minút. Hovorkyňa DPB Adriana Volfová spomenula, že zamestnanci podniku sú v pohotovosti, v teréne čistia zastávky, trate a obratiská MHD.

Hovorca bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Marek Tettinger vo štvrtok ráno povedal, že technika je v teréne na území mestskej časti od stredajšieho večera od približne 19:00. O niektoré cesty v meste sa stará magistrát, ďalšie majú na starosti bratislavské mestské časti.

Komplikovaná situácia v Nitre

Husté sneženie spôsobovalo od stredy večera problémy aj v mestskej autobusovej doprave v Nitre. Pre zasnežené cesty a zastávky bola premávka pomalšia, pričom niektoré spoje meškali aj hodinu, iné nešli vôbec. „Niektoré spoje alebo ich časti nešli pre veľké meškanie vozidla, nezjazdný úsek trasy alebo zapadnutie autobusu,“ informoval dopravný podnik Arriva Nitra.

Väčšina liniek však už premáva normálne. Niektoré spoje môžu mierne meškať. Kĺbové autobusy na linke 32 naďalej premávajú len na úseku Gorazdova – Kmeťova a späť. „Od 13:30 je v úseku Kmeťova – Viničky zaistená náhradná doprava krátkym autobusom. Prestup medzi náhradným autobusom a kĺbovým autobusom linky 32 je na zastávke Kmeťova,“ uviedol dopravca. Premávku linky 1 po Chmeľovej doline už obnovili.

Pre zapadnuté kamióny na Cabajskej ulici bola vo štvrtok v doobedňajších výrazne obmedzená doprava v celej oblasti, polícia odkláňala premávku z tejto ulice. Linky 2, 4, 10, 22 a 26, ktoré neuviazli v kolónach, premávali s meškaním a obchádzkami. Na úseku Kmeťova – Viničky MHD autobus vôbec nepremával, rovnako nešla ani linka 11 do Párovských Hájov.

Aj v rámci prímestskej dopravy boli veľké meškania presahujúce 60 minút. Meškali najmä linky Topoľčany – Piešťany, Zlaté Moravce – Jedľové Kostoľany a všetky linky z Nitry prechádzajúce cez Cabaj-Čápor alebo Veľký Lapáš.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Arriva Nitra