Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bmw 768688_960_720.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
pixabay.com
5. 09. 2018 18:35 od Autolike.skSITA

Aplikácia, vďaka ktorej nájdeš svoje ukradnuté auto

Vďaka občianskej iniciatíve s názvom HAKA sa už nemusíš obávať toho, že by sa tvoj ukradnutý bicykel alebo auto nikdy nenašli. 
HAKA je občianska iniciatíva, ktorá sa zameriava na vypátranie kradnutých áut na Slovensku. Na sociálnej sieti ma už viac než 100 – tisícovú fanúšikovskú základňu. Na základne rovnomennej stránky, vznikla aj aplikácia, ktorej sa už podarilo vypátrať nejedno kradnuté auto na Slovensku či v Čechách. Ak si chceš overiť, či je auto kradnuté, stačí ak do appky zadáš EČV alebo VIN (číslo, ktoré nájdeš zväčša na čelnom skle vozidla). Appka čísla odošle na Ministerstvo vnútra SR, kde ich spracuje verejne dostupná databáza, ďalším kontrolným bodom je české ministerstvo vnútra. 

Ak je s vo­zid­lom na zá­klade da­ta­báz ne­jaký prob­lém, na disp­leji mo­bilu sa ti ob­javí čer­ve­ným „vo­lajte po­lí­ciu“. V prí­pade, že auto krad­nuté nie je, vý­sle­dok je ze­lený. Dob­rou sprá­vou je, že HAKA už ofi­ciálne spo­lu­pra­cuje aj s Po­li­caj­ným zbo­rom SR, čím sa šanca na do­pát­ra­nie vo­zidla zvy­šuje.

Odporúčané články

Foto: Zlodeji rovnakým spôsobom vykradli tri rôzne autá, využili moment neprítomnosti ich majiteľov V Texase bolo z nových aut ukradnutých 48 sad pneumatík!

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z Autolike raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X