Audi oficiálne predstavilo nový A6 Avant

2.jpg

Audi oficiálne predstavilo nový A6 Avant!

Len pred mesiacom predstavila nemecká automobilka na Ženevskom autosalóne novú generáciu sedanu A6 a dnes prichádza na rad aj kombi verzia A6 Avant. Tá zaujme nielen svojim dizajnom, ale taktiež priestranným interiérom a skvelou prispôsobivosťou.

Nová generácia obľúbeného kombi sa oproti tej minulej rozmermi veľmi nelíši, no i napriek tomu automobilka garantuje priestrannejší interiér. Batožinový priestor tvorí 565 litrov, no po sklopení zadných sedadiel v pomere 40:20:40 získate slušný priestor s veľkosťou 1 680 litrov.

Novú generáciu modelu A6 Avant by mali poháňať vyhrádne motory s tzv. mild hybridným systémom. Konkrétne pohonné jednotky síce neboli predstavené, no dá sa očakávať, že budú pravdepodobne také isté, ako u sedanu. V takom prípade by šlo o benzínový šesťvalec s výkonom 250 kW a o naftový šesťvalec s výkonom 210 kW, resp 170 kW. K dispozícii by mohol byť aj dieselový štvorvalec s výkonom 150 kW.

Cena a ani dátum uvedenia na trh zatiaľ neboli predstavené a na tieto informácie si ešte budeme musieť počkať. Zatiaľ si však môžete pozrieť galériu a video novej generácie A6 Avant.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie Audi