Dacia má nové MPV. Dostalo názov Lodgy

Dacia Lodgy
Foto: Dacia

BRATISLAVA 21. novembra (WEBNOVINY) – Na internete sa objavila prvá fotka novej Dacie. Okrem toho, že sa volá Lodgy, o tejto novinke ale nevieme skoro nič. Vieme iba toľko, že jej názov odvodený z angličtiny symbolizuje štedrý vnútorný priestor a rodinný svet. Čo to presne znamená, je ťažké povedať. Týmto vyjadrením ale zrejme Dacia chcela povedať, že do MPV dlhého iba necelé štyri metre sa bez problémov vojde päť ľudí aj s batožinou.

Pri pohľade na prvú fotku auta si môžete všimnúť nový tvar svetiel a masky chladiča. Tá je na aute hlavným dizajnovým prvkom určujúcim príslušnosť k danej značke a samozrejme aj k istému časovému obdobiu danej značky, resp. dizajnového štýlu. Vyzerá to teda tak, že Lodgy prinesie nový dizajnový štýl aj ďalším modelom automobilky Dacia.

Dacia Lodgy Glace
Foto: Dacia

Aj keď bude mať Dacia Lodgy oficiálnu výstavnú premiéru až v marci na autosalóne v Ženeve, naživo ju bude možné vidieť už začiatkom decembra. Bude totiž pretekať v seriáli „pretekov na ľade“ Andros Trophy. Pochopiteľne, nie v sériovom stave. Súťažný špeciál bude na takéto preteky patrične upravený. Technika bude podobná tej, ktorú využíval minuloročný súťažný špeciál Dacie v týchto pretekoch – Duster.

O tom, že novej Dacci sa bude v pretekoch dariť, takmer niet pochýb. Za volantom totiž bude sedieť slávny Alain Prost.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Dacia