Dokonalé parkovacie miesta, ktoré sa neoplatí skúšať

Bez názvu
Foto: SITA

Čínsky pár z mesta Čchang-ša v južnej provincii Chu-nan mal pri parkovaní na vyvýšenom parkovisku šťastie v nešťastí. Zdroje síce neuvádzajú, či za volantom sedel muž alebo žena, isté však je, že vodič pri cúvaní namiesto na brzdu stúpil na plyn, čím auto so zaradenou spiatočkou v plnej rýchlosti vrazilo do múru ohraničujúceho koniec parkoviska. Auto zostalo visieť nad vyše 15-metrovým previsom. Pár sa musel z vozidla opatrne vyplaziť von, informoval portál Quirky China. Hrozivo vyzerajúca nehoda nakoniec skončila bez zranení.

Dokonalé parkovanie
Foto: www.telegraph.co.uk

Nechať sa unášať krásnou prírodou sa niekedy nevypláca – hlavne ak zabudnete zatiahnuť ručnú brzdu. Svoje o tom vie aj Maria Rizzo, 34-ročná vodička Fiatu Panda, ktorá počas dovolenky v severnom Taliansku zastavila na ceste, aby si odfotografovala krásny výhľad na more. Namiesto toho sa jej podaril iný fotografický úlovok – vlastné auto zaparkované v streche domu. Vodička zabudla zatiahnuť ručnú brzdu, jej auto prerazilo zvodidlá a zviezlo sa cez bariéru priamo na dom pod ňou. Predok auta skončil zapichnutý v kúpeľni domu priamo v železnej vani, ktorá celý pád zastavila. „Našťastie v tom čase nikto nebol doma. Nikto nebol zranený, ale majiteľku domu čakalo po príchode veľké prekvapenie,“ uviedla hovorkyňa miestnej polície v mestečku Alassio.

Dokonalé parkovanie
Foto: www.telegraph.co.uk

Takéto parkovanie sa podarilo v americkom meste Bank of America v Oklahome. Biely Mercedes prerazil stenu parkoviska na siedmom poschodí po tom, ako sa jeho šoférovi zachytila noha na plyne. Spŕška betónových úlomkov, ktorá dopadla na zem, poškodila niekoľko áut, k žiadnym zraneniam však nedošlo.

Dokonalé parkovanie
Foto: SITA/AP

Uplynulý týždeň došlo v New Yorku ku kurióznej dopravnej nehode. Vodič smetiarskeho auta Robert Legall nezvládol riadenie a prerazil autom stenu nadzemných garáží. Auto sa zaseklo v rozbitom múre, kde zostalo visieť. Vodič, ktorý uviazol v kabíne vozidla, sa pri nehode zranil a musel bez pohnutia čakať, kým sa k nemu dostanú záchranári. Tí na miesto dorazili takmer okamžite a začali auto zaisťovať. Medzitým dorazili aj hasiči, ktorí sa pustili do vyslobodzovania zraneného vodiča. Legall bol následne prevezený do nemocnice s poranením krku a chrbta, jeho zranenia však nie sú vážne.

Dokonalé parkovanie
Foto: SWNS

Červené Ferrari zaparkované neďaleko prístavu síce nepotrebovalo umyť, no aj tak skončilo v slanej vode. Auto údajne patrilo slovinskémi vodičovi, ktorý zaparkoval v prístave na chorvátskom ostrove Pag, aby si odskočil na zmrzlinu do reštaurácie pri parkovisku. Potom sa už len bezmocne prizeral, ako do jeho Ferrari v plnej rýchlosti narazilo nákladné auto Renault Master, ktoré ho zhodilo do vody. Celú situáciu sa na fotoaparát podarilo zachytiť Tiborovi Sziroviczovi, ktorý majiteľovi športového auta prejavil len málo súcitu: „Vodič Ferrari otravoval ľudí vo svojom aute tým, že narobil veľa zbytočného hluku. Zámerne sa vozil stále dookola, aby zobudil turistov.“ Neskôr sa ukázalo, že Slovinec je majiteľom odťahovej služby, takže vďaka dobrým kontaktom bolo jeho auto opäť rýchlo v suchu a len s drobnými preliačinami.

Dokonalé parkovanie
Foto: www.telegraph.co.uk

Tento vodič unikol hrozivému koncu len o vlások. Zo scény ako vystrihnutej z filmu The Italian Job sa Danielovi Lyonsovi, ktorý visel vo vzduchu nad roklinou vedľa svojej dodávky, podarilo vyliezť naspäť na cestu v Colorade vďaka ťažnému lanu.

Dokonalé parkovanie
Foto: SITA/AP

Nemilé prekvapenie našla rodina Capasinových z Filadelfia, ktorej sa ráno pri pohľade do bazéna naskytol výhľad na „utopenú“ červenú Mazdu Miata. Tá sa do bazéna dostala po tom, ako ich susedia zabudli zatiahnuť ručnú brzdu.

Dokonalé parkovanie
Foto: SWNS

Miliónová zrážka – takúto prezývku dostala kolízia na promenáde v Monaku. Mladá blondínka nezvládla šoférovanie a svojím modrým Bentleym vrazila do ďalších štyroch luxusných áut. Stovky okoloidúcich turistov, ktorí mierili k známemu kniežackému kasínu Monte Carlo, šokovane pozorovali, ako sa jej Bentley Azure v hodnote 250-tisíc libier postupne zapojil do reťazovej zrážky s Mercedesom S Class v hodnote 75-tisíc libier a s čiernym Ferrari F430 v cene 140-tisíc libier. Tie ďalej narazili do Astonu Martin Rapid v hodnote 140-tisíc libier a do Porsche 911 za 80-tisíc libier, ktoré utrpeli len menšie škody. Keď sa darí…

Dokonalé parkovanie
Foto: SWNS

Ukážkové rebelantstvo, ktoré skončilo fiaskom, predviedla vodička z amerického Texasu. Pri snahe obísť dopravnú zápchu si to pri otočke v tvare U namierila priamo do čerstvej vrstvy betónu. Vodička, z ktorej sa neskôr vykľula právnička, si užila trápne chvíle – zaseknutá v aute musela nečinne trpieť, ako si ju pobavení okoloidúci fotografovali na pamiatku.

Dokonalé parkovanie
Foto: www.telegraph.co.uk

Skončiť v streche kostola sa nepodarí len tak každému. Šofér, ktorý sa v noci blížil k nemeckej dedine Limbach-Oberfrohna, to dokázal bez väčšej námahy. Podľa výpovede polície šofér minul odbočku a pri nedodržanej rýchlosti pokračoval rovno na mierne sa zvažujúce pole. Odtiaľ údajne „vzlietol“ a pristál priamo na streche kostola.

Dokonalé parkovanie
Foto: www.telegraph.co.uk

Majitelia domu v Newporte si užívali typický zimný večer pred televízorom, keď im zrazu v obývačke „zaparkovalo“ nákladné auto, ktoré dostalo šmyk.

Dokonalé parkovanie
Foto: SITA/AP

Táto fotografia je dôkazom toho, že zle zaparkovať sa podarí aj mužom zákona. Fotografia vznikla v Toronte a policajtom sa okrem škrabancov a modrín nič vážne nestalo. Ako k nehode prišlo, však zdroje neuvádzajú.

www.telegraph.co.uk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom