Ferrari bude mať vlastný Disneyland

Ferrari World

BRATISLAVA 4. novembra (WEBNOVINY) – To, že ide o prvý zábavný park venovaný automobilke Ferrari, je zrejme menej prekvapujúce, ako to, že jeho rozloha je stotisíc štvorcových metrov. Ide pri tom o zastrešenú plochu, ktorá má v najvyššom mieste výšku až 48 metrov. Na obrovskej červenej streche sa nachádza najväčšie logo so vzpínajúcim sa žrebcom na svete. Je vysoké 65 metrov a široké 48,5 metra.

Ferrari World

Za jeho bránami, ktoré sa otvoria už v roku 2010, čaká na návštevníkov vyše 20 atrakcií. Asi najlákavejšou bude najrýchlejšia horská dráha na svete, ktorá dosahuje rýchlosti aj cez 200 km/h. V rámci ďalších atrakcií sa napríklad budete môcť nechať opájať gravitačným zrýchlením, alebo sa prejsť útrobami motora Ferrari 599 GTB Fiorano v „nadživotnej“ veľkosti. Samozrejmosťou bude tiež škola pretekárskej jazdy pod taktovkou profesionálnych inštruktorov. Chýbať by nemali ani rôzne počítačové simulácie jazdenia, či klasické motokáry.

Ferrari World

„Ferrari World“ sa nachádza na ostrove Yas, v Spojených arabských emirátoch. Z hlavného mesta, Abú Zabí, sa tam autom dostanete za pol hodiny. Z letiska je to iba 10 minút.

Ondrej Rabatin / Webnoviny.sk

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Ferrari