Ferrari nebude v boji o titul čakať na Vettelove zaváhanie

Fernando Alonso
Fernando Alonso Foto: SITA/AP

ABÚ ZABÍ 5. novembra (WEBNOVINY) – Šéf stálice efjednotkového neba Ferrari Stefano Domenicali po nedeľňajšej Veľkej cene Abú Zabí vyhlásil, že sa jeho tím nemôže a nebude spoliehať na zaváhanie lídra šampionátu Sebastiana Vettela z Red Bullu.

Španiel Fernando Alonso stiahol v Abú Zabí Vettelov náskok v priebežnom poradí seriálu na 10 bodov aj vďaka tomu, že Nemca dodatočne po skončení kvalifikácie diskvalifikovali a musel štartovať z poslednej pozície, napokon sa rozhodol pre výmenu prevodovky a na trať vyrazil z boxovej uličky.

Domenicali pripustil, že avizované technické zmeny na monoposte Ferrari nepriniesli požadované zlepšenie. „Teraz nás čaká dôležitý týždeň, pretože musíme analyzovať dôsledky nášho doterajšieho konania,“ prezradil pre TotalF1.com šéf tímu z Maranella. „Lenže, neradno sa na nič spoliehať. Naši inžinieri musia pri vylepšovaní monopostov urobiť všetko, čo je v ich silách, aby sme mali šancu na úspech do poslednej chvíle,“ dodal Stefano Domenicali.

Vo Ferrari si po kvalifikácii na VC Abú Zabí „mädlili ruky“ a očakávali, že Vettel štartujúci na konci poľa nedosiahne v pretekoch pódiové umiestnenie. V tom prípade by mal Alonso šancu opäť sa dostať na čelo poradia jazdcov. Lenže na Yas Marina pomohol Vettelovi výjazd safety car, cez pomalšie vozidlá sa postupne prebojoval na popredné pozície a v súboji o tretie miesto predbehol Jensona Buttona.

„Bola by hlúposť spoliehať sa ďalej na výsledky druhých. Potrebujeme predovšetkým zohľadniť naše schopnosti a miestne podmienky. Všetko musí byť dokonalé. Ak sa už dostatočne nezlepšíme, nevadí, ale musíme sa pokúsiť o takýto prístup,“ dodal šéf tímu Ferrari.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Fernando AlonsoSebastian VettelStefano Domenicali