Foto: Vlak narazil do osobného auta pri obci Sabová, nehoda si vyžiadala mŕtvych aj zranených

Dopravná nehoda
Tragická dopravná nehoda pri obci Sabová, pri ktorej sa zrazil vlak s osobným autom. 11. apríl 2018 Foto: SITA/Prezídium HaZZ
  • aktualizované 11. apríla, 13:29

BRATISLAVA/RIMAVSKÁ SOBOTA 11. apríla (WebNoviny.sk) – Pravdepodobne meškanie do práce, ranný zhon a nedodržanie predpisov sa podpísalo pod dnešnú tragickú nehodu, ktorá sa stala na železničnom priecestí v katastri obce Sabová v okrese Rimavská Sobota.

Zrážka osobného auta s vlakom si vyžiadala život dvoch ľudí, 30-ročného vodiča Milana a 25-ročnej spolujazdkyne Brigity, ktorá sedela za ním. Ďalšie tri ženy sú zranené.

Ako polícia informovala na svojej facebookovej stránke, podľa predbežných informácií auto s manželmi a ich tromi kolegyňami pred železničným priecestím predbehlo nákladné vozidlo cez plnú čiaru, nerešpektovalo červenú signalizáciu a následne došlo k zrážke s vlakom.

Vodič a mladá spolujazdkyňa zomreli na mieste. Vodičovu 26-ročnú manželku Sandru po ošetrení prepustili z nemocnice, ľahké zranenia utrpela 46-ročná Ester a na ARO je s ťažkými zraneniami 30-ročná Margita. Presné okolnosti nehody polícia vyšetruje. Vodičov znovu upozorňujú, aby dodržiavali dopravné predpisy nielen na cestách, ale aj na železničných priecestiach.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR