Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bez názvu
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Garmin
28. 05. 2013 10:00 od Autolike.skSITA

Garmin sprístupňuje vodičom na Slovensku prvú RDS-TMC službu

BRATISLAVA 24. mája (WBN/PR) – „ S potešením oznamujeme, že TMC vysielanie je teraz dostupné aj pre vodičov na Slovensku. Ide o jednoduché a veľmi praktické riešenie, ktoré informuje o aktuálnom stave premávky . Táto služba, ktorá je v západoeurópskych krajinách už štandardom, umožní slovenským vodičom dostať sa do cieľa rýchlejšie a bezpečnejšie. Po skúšobnej prevádzke, ktorá sa začala už v roku 2012, spúšťame pre zákazníkov značky Garmin aj verejne už koncom mája“ hovorí Peter Palarec, technický riaditeľ Slovenskej distribúcie Garmin.

Čo je to RDS TMC ?

TMC je systém vysielania nehlasových dopravných správ na krátkych vlnách FM priamo do navigačného zariadenia. Navigácia kódovanú informáciu spracuje , zobrazí dopravné obmedzenia, priepustnosť cesty, prípadne zdržanie a navrhne alternatívnu trasu pre obchádzku. Výhodou oproti klasickým dopravným správam je, že informáciu vodič nemôže prepočuť, navigácia ju vyhodnotí a okamžite navrhne optimálne riešenie. Vodič tak má aktuálny prehľad o situácii na cestách. Dopravné informácie šírené prostredníctvom RDS-TMC vodiča zbytočne nevyrušujú, pretože sa mu zobrazujú len tie, ktoré sa týkajú jeho aktuálnej trasy alebo najbližšieho okolia.

Na priloženom linku nájdete príklad ako systém dokáže v reálnom čase zachytiť dopravnú kalamitu v dôsledku sneženia.

• Slovensko: http://www.youtube.com/watch?v=43ffGDPqhOY&ampplayer_detailpage

• Bratislava: http://www.youtube.com/watch?v=IlWveUq0GZ4

Aké dopravné informácie sú vysielané ?

Základom dopravných informačných služieb je neustály monitoring situácie na všetkých dôležitých cestách celej Slovenskej republiky, hlavných mestských komunikáciách v Bratislave a ostatných veľkých mestách Slovenska. Informácie z rozsiahlych profesionálnych flotíl vozidiel, ktoré prejdú po slovenských cestách desaťtisíce kilometrov denne sú doplňované o informácie z portálu Slovenskej správy ciest a ďalších verejných zdrojov.

Kto a ako vysiela tieto správy ?

Poskytovateľom služby je Česká firma CE-Traffic, ktorá TMC vysielanie úspešne prevádzkuje aj v Českej Republike a v Poľsku. Signál je šírený po celom území Slovenskej republiky prostredníctvom kvalitnej vysielacej siete FUN Rádia.

Kto môže správy prijímať ?

Dopravné vysielanie TMC môžu prijímať navigácie Garmin z modelovej rady 2013. Prémiová služba TMC je bezplatnou súčasťou vybratých zariadení. Balenia budú označené nálepkou „+ Slovakia Traffic“. Poživatelia starších navigátorov Garmin si môžu túto službu zakúpiť formou ročného predplatného alebo si môžu v akciovej cene zakúpiť nový TMC prijímač(napájací kábel) s doživotným predplatným prémiového vysielania pre celú Európu vrátane Slovenska. Viac informácií sa dozviete na www.tmc.garmin.sk

Otázky súvisiace so spustením služby rád zodpovie marketingový manažér Martin Bušovský busovsky@garmin.sk, 041 700 2900

alebo operátor technickej podpory na podpora@garmin.sk , alebo bezplatnom čísloe 0800 135 000,

K téme

Shell štartuje letnú kampaň, každé tankovanie vyhráva Toto Vám ponúkne len svetová jednotka v GPS navigácii!

Diskusia

Bezplatné novinky emailom z Autolike raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Johnson podľa Camerona nikdy neveril v brexit a podporil ho iba pre svoju politickú kariéru Márquez po sérii druhých miest ovládol Veľkú cenu San Marína, predviedol výborný taktický výkon Foto: K patrónke Slovenska do Šaštína prišlo viac ako 30-tisíc pútnikov Karel Gott sa fanúšikom poďakoval za podporu a zdieľal s nimi jeho infúziu Video+foto: Otec počas svadobného dňa svojej dcéry vyhodil do vzduchu vlastný dom Čo najviac ohrozuje rodiny na Slovensku? Registrované partnerstvá to podľa prieskumu nie sú Zvierací ombudsman žiada zaviesť princíp „zviera nie je vec“ aj do Trestného zákona

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X