Karlmann King je najdrahšie SUV na svete

M01.jpg

Karlmann King je najdrahšie SUV na svete!

SUV vozidlá zaznamenávajú v posledných rokoch veľký nárast záujmu zo strany zákazníkov a tomu sa prispôsobujú aj samotné automobilky. Na výber je čoraz viac SUV modelov a ich cena je čoraz viac prijateľnejšia aj pre bežných ľudí. Nájdu sa však aj také SUV-čka, ktoré si môže dovoliť len málokto a medzi ne rozhodne patrí aj monštrum s názvom Karlmann King.

Ide totiž o luxusné SUV, ktoré zaujme nielen svojim dizajnom. Celé vozidlo je postavené na základe Fordu F-550, od ktorého prevzal aj desaťvalcový 6.8-litrový motor, vyladený takmer až na 400 koní. O dizajn auta sa postarala čínska spoločnosť IAT, ktorá dala tomuto autu veľmi zaujímavý futuristický vzhľad.

Karlmann King má okrem iného aj v skutku zaujímavý interiér, ktorý pôsobí veľmi luxusným dojmom. Nachádza sa tu napríklad niekoľko trezerov, Playstation 4, či dokonca 4K UHD televízia.

Ak by ste náhodou chceli vlastniť takéto SUV, tak by ste si museli pripraviť neuveriteľných 1,8 milióna €. Táto suma robí z tohto auta najdrahšie SUV na svete. Vyrobených by malo byť len 12 kusov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom