Matejovi Homolovi vstup do sezóny seriálu FIA ETCC nevyšiel

Matej homola
Foto: facebook.com/homolamotorsport

LE CASTELLET 22. apríla (WEBNOVINY) – Slovenský jazdec Matej Homola odštartoval cez víkend na okruhu Paula Ricarda vo francúzskom Le Castellete sezónu v európskom seriáli cestovných automobilov FIA ETCC.

Devätnásťročnému talentovanému pilotovi vozidla BMW E90 320 TC nevyšiel vstup do ME podľa predstáv a svoje účinkovanie ukončil v prvých pretekoch, keď dostal šmyk a narazil do bariéry. Do druhej jazdy už nenastúpil.

„Po štarte som sa dostal na druhé miesto, no neskôr som klesol na štvrté. Môj koniec v pretekoch prišiel v piatom kole, keď som mal dobrý výjazd zo zákruty č.3 a na rovinke sa mi naskytla možnosť predbehnúť dve autá naraz a dostať sa na druhé miesto. Bohužiaľ, jeden z jazdcov ma pomaly vytláčal až na modrý pás, ktorý je veľmi šmykľavý a na ňom som so zaradeným piatym rýchlostným stupňom dostal šmyk. Následne som trikrát čelne narazil do betónového múru. Priznám sa, bola to moja chyba, mohol som ubrať a zaradiť sa. Riskol som to a chcel som sa dostať na druhé miesto, lebo som vedel, že som rýchlejší ako jazdci predo mnou. Nárazy boli silné, ale vyzerá to tak, že motor je nepoškodený. Do Slovakia Ringu chceme byť fit, lebo vieme, že rýchlosť máme. Pred domácim publikom sa mi vždy darilo, tak dúfam, že to potvrdím aj tento rok,“ povedal úradujúci vicemajster Európy Homola pre svoju oficiálnu stránku.

Vydarenejšie podujatie vo Francúzsku zažil druhý slovenský zástupca Samuel Sládečka. Jazdec automobilu Alfa Romeo 156 S2000 obsadil piate a siedme miesto a do poradia si pripísal 13 bodov.

Spomenuté preteky na Slovakia Ringu pri Orechovej Potôni sa uskutočnia cez víkend 9. – 11. mája. Okrem toho sa piloti predstavia aj v rakúskom Salzburgu (23. – 25. mája), belgickom Spa-Francorchamps (20. – 22. júna) a sezóna vyvrcholí podujatím v talianskej Perguse (26. – 28. septembra).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Matej Homola