Mazda MX-5 oslavuje 20 rokov

Mazda MX 5 AE
Foto: Mazda

BRATISLAVA 4. februára (WEBNOVINY) – Prvá Mazda MX-5 bola verejnosti odhalená ešte roku 1989 na autosalóne v Chicagu. Odvtedy vzniklo vyše milióna kusov tohto obľúbeného roadsteru. Špeciálna séria Mazdy MX-5, ktorá oslavuje 20-te „narodeniny“ modelu, sa na domácom japonskom trhu začala predávať už koncom leta. Európska verzia sa však od nej trochu líši.

Európskych 2000 kusov Mazdy MX-5 zo špeciálnej série bude mať základ v modeli s plátennou strechou, ktorú poháňa 1,8 litrový benzínový štvorvalec s výkonom 93 kW (126 k). Tento motor dokáže ľahké auto rozbehnúť na stovku za 9,4 sekundy. Vo svojej podstate je však Mazda MX-5 exceluje v zákrutách a nie na rovinke. Aj preto bude mať špeciálny model posilnený stabilizátor medzi tlmičmi na prednej náprave.

Mazda MX 5 AE
Foto: Mazda

Od bežných modelov sa limitovaná edícia bude líšiť chrómovaným lemom po obvode mriežky chladiča, orámovaním hmloviek a kľučkami. Samozrejmosťou je nerezová plaketa v interiéri s poradovým číslom a výnimočný charakter dotvoria unikátne 17-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny s označením špeciálnej série.

Ondrej Rabatin / Webnoviny.sk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Mazda