Potrebujete poslať balík, či vrátiť tovar do e-shopu? Nečakajte v rade

Dpd kurier.jpg
Foto: DPD

Stačí niekoľko klikov v aplikácii a kuriér u vás vyzdvihne zásielku. Webová aplikácia Môj Kuriér od kuriérskej spoločnosti DPD je najjednoduchším riešením pre ľudí, ktorí potrebujú rýchlo a jednoducho vrátiť objednaný tovar do internetového obchodu alebo poslať zásielku rodine či známym. Malé firmy a súkromné osoby tak môžu využiť profesionálne kuriérske služby aj bez toho, aby mali s kuriérskou spoločnosťou dopredu uzavretú zmluvu.

Aplikácia Môj kuriér umožňuje malým firmám a jednotlivcom využívať profesionálne kuriérske služby. Nemusia mať pritom dopredu uzavretú zmluvu s kuriérskou spoločnosťou, ak potrebujú poslať balík jednorazovo, alebo občasne. Webová aplikácia Môj kuriér predstavuje tiež najjednoduchší spôsob, ako vrátiť objednaný tovar do e-shopu. „Zákazník má právo vrátiť tovar bez udania dôvodu do dvoch týždňov. Mnohým ľudom sa zdá proces vrátenia tovaru príliš komplikovaný, a tak radšej v e-shopoch nenakupovali. Naša aplikácia pomáha riešiť aj túto bariéru. Vrátiť tovar je rovnako jednoduché ako jeho objednanie,“ hovorí Peter Pavuk, generálny riaditeľ kuriérskej spoločnosti DPD SK.

Podľa posledného prieskumu DPD, E-Shopper Barometer*, slovenskí zákazníci nemajú s vrátením tovaru do e-shopu dobré skúsenosti. Až 9 % ľudí v prieskume uviedlo, že svoj posledný objednaný tovar museli vrátiť. Iba 45 % z nich však tento proces považuje za jednoduchý, čo je výrazne pod európskym priemerom (60%).

Prostredníctvom aplikácie Môj kuriér zákazník dokáže balík odoslať za niekoľko minút. Ak si odosielateľ vytvorí účet, aplikácia udržiava zoznam jeho odoslaných balíkov a adresár kontaktov pre budúce využitie. „Aplikácia Môj kuriér je reakciou na potreby ľudí, ktorí chcú poslať zásielku jednorazovo, alebo len občas a nemá pre nich zmysel mať s kuriérskou spoločnosťou uzatvorenú zasielateľskú zmluvu. Pri jej vývoji sme kládli dôraz na jednoduchosť a prehľadnosť,“ hovorí Pavuk. Zákazník sa tiež dopredu dozvie cenu služby, ktorú systém vypočíta podľa zadaných údajov. Zásielku je možné odoslať aj z odberného miesta Pickup. Po objednaní kuriéra alebo prepravy z odberného miesta Pickup dostane odosielateľ prepravný štítok so všetkými informáciami pre kuriérsku spoločnosť, ktorý si nalepí na zásielku. „Stačí pár klikov, kuriér balík vyzdvihne na určenom mieste a doručí k adresátovi,“ dodáva Peter Pavuk.

*Tradičný medzinárodný prieskum kuriérskej spoločnosti DPD pod názvom E-shopper barometer 2019 bol realizovaný na vzorke 23 255 respondentov z 21 európskych krajín starších ako 18 rokov. Zo Slovenska bolo zastúpených 1001 respondentov.

Kurier dpd.jpg
Foto: DPD Okresný úrad v Bratislave povolil výrub stromu i napriek tomu, že arborista odporučil len zdravotný rez. Na Korabinského ulici v Bratislave chcú vyrúbať 150-ročný gaštan napriek tomu, že je chránený. Na svojej internetovej stránke to uviedlo Investigatívne centrum Jána Kuciaka (ICJK). Povolenie na výrub dostala firma patriaca synom Jozefa Brhela. Veľkopodnikateľ je bývalým politikom HZDS a v minulosti bol spájaný aj so stranou Smer-SD. Povolenie na výrub udelil Okresný úrad v Bratislave aj Štátna ochrana prírody. Odvolávali sa pritom na posudok arboristu, ktorý stromu diagnostikoval „gaštanovú rakovinu“. Vo svojom posudku však arborista odporučil stromu poskytnúť liečbu, nie výrub. „Odporúčame realizovať zdravotný rez stromu, odstránenie všetkých suchých a napadnutých častí a ich spálenie na mieste,“ uviedol v posudku arborista Tomáš Fraňo.

Úrady ustúpiť neplánujú

Podľa ICJK preto úradníci pri udelení povolenia mohli porušiť zákon. S obvodom kmeňa 348 centimetrov ide pravdepodobne o najväčší strom svojho druhu v širokom okolí a zároveň strom s veľkou spoločenskou hodnotou. Napriek vzniknutej situácii podľa ICJK úrady ustúpiť neplánujú a trvajú na výrube stromu. Svoje rozhodnutie odôvodňujú tým, že „zachovanie dreviny je neperspektívne“. Pozemky v bratislavskom Starom meste, na ktorých gaštan stojí, vlastní firma Kora private residence a.s., ktorá patrí českej firme ZMJ SICAV. Tú ovládajú dvaja synovia Jozefa Brhela – Michal Brhel a Jozef Brhel mladší. V susedstve vlastní pozemky aj podnikateľ Martin Kvietik, ktorý je obvinený v korupčnej kauze Dobytkár.

V lokalite majú vyrásť luxusné domy

Firma Kora private residence plánuje v lokalite výstavbu luxusných domov. Na otázky ICJK odpovedala, že strom by výstave neprekážal a naopak, zvýšil by atraktívnosť projektu. „Z pohľadu developera je 150 ročný gaštan výborný prvok, ktorý skrášli prostredie a tým pádom zvyšuje atraktívnosť projektu.” odpísal ICJK v mene Kora private residence Juraj Puchý, riaditeľ komunikácie PatriaInvest, ktorá tiež patrí do portfólia Brhelovcov. Podľa ICJK však z vizualizácií projektov luxusných domov vyplýva, že by v prípade ponechania 150-ročného gaštanu museli zmeniť projekt a zmenšiť minimálne jeden z radu plánovaných luxusných domov.

O DPD


Kuriérska spoločnosť DPD SK je členom DPDgroup, druhej najväčšej medzinárodnej siete na prepravu balíkov v Európe. Poskytuje široké portfólio služieb na Slovensku a do 230 krajín sveta. Prostredníctvom inovatívnych technológií, odborných znalostí a starostlivosti o zákazníkov poskytuje DPD kvalitné služby v oblasti prepravy tovaru pre odosielateľov, ale aj pre príjemcov.  

Inzercia

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom