Sébastien Loeb v Taliansku havaroval, novým lídrom Hirvonen

Mikko Hirvonen
Mikko Hirvonen Foto: SITA/AP

SASSARI 19. októbra (WEBNOVINY) – Fín Mikko Hirvonen na Citroëne po piatku vedie na Rely Talianska, dvanástom podujatí seriálu majstrovstiev sveta WRC.

Pred Rusom Jevgenijom Novikovom (Ford Fiesta RS) má už viac ako minútový náskok.

Tretia priečka priebežne patrí estónskemu pretekárovi Ottovi Tänakovi (Ford Fiesta RS), ktorý má na vedúceho Hirvonena odstup viac ako dve minúty.

Francúzsky suverén uplynulého desaťročia rely scény Sébastien Loeb, ktorý po úvodných dvoch štvrtkových rýchlostných skúškach figuroval na prvej priečke, mal na trati piatkového prvého meraného úseku nehodu a tieto preteky nedokončí.

Loeb narazil so svojím Citroënom v zákrute úzkej cesty do skál a poškodil riadenie. To mu však nemusí prekážať, pretože už v predstihu získal titul majstra sveta, deviaty v rade.

Bola to chyba z nepozornosti, do zákruty som šiel príliš rýchlo a trafil som skaly. Auto sa najskôr točilo na ceste, potom som chcel pokračovať, no zistil som, že sa niečo poškodilo na riadení. Prešiel som ešte nejaký úsek, ale ďalej to nešlo a musel som zastaviť,“ uviedol k nehode Loeb.

Výsledky – Rely Talianska:

Poradie po piatkovom druhom dni (po 8 zo 16 rýchlostných skúšok): 1. Mikko Hirvonen (Fín.) Citroën DS3 1:56:25,5 h, 2. Jevgenij Novikov (Rus.) Ford Fiesta RS +1:09,6 min, 3. Ott Tänak (Est.) Ford Fiesta RS +2:18,3, 4. Sébastien Ogier (Fr.) Škoda Fabia +3:35,7, 5. Chris Atkinson (Aus.) Citroën DS3 +3:54,9, 6. Andreas Mikkelsen (Nór.) Škoda Fabia +4:40,3.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andreas MikkelsenMikko HirvonenMiko HirvonenOtt TänakSébastien LoebSébastien Ogier