Sébastien Loeb zvíťazil na Rely Nemecka

Sébastien Loeb
Sébastien Loeb počas Rely Nemecka Foto: SITA/AP

TRIER 26. augusta (WEBNOVINY) – Francúz Sébastien Loeb s automobilom Citroën DS3 vyhral deviate podujatie svetového šampionátu na Rely Nemecka a zapísal si tak deviate víťazstvo na nemeckej pôde za posledných desať rokov.

Druhý skončil v nemeckom meste Trier Fín Jari-Matti Latvala na Forde Fiesta, tretie miesto obsadil Loebov tímový kolega Mikko Hirvonen. Tridsaťosemročný Loeb zvíťazil v Nemecku s náskokom 2:00,1 min pred Latvalom, zaznamenal 74. víťazstvo v kariére a upevnil si pozíciu lídra svetového šampionátu.

Francúz bol lídrom štatistík od štvrtkového prvého meraného tréningu a potvrdil, že nemeckú trať obľubuje. Prvýkrát v údolí Moselle vyhral v roku 2002.

V piatok sa po prvých rýchlostných skúškach Loeb dostal do vedenia a vytvoril si náskok 20 sekúnd. Ten v sobotu ešte zvýšil, navyše jeho rival, Nór Petter Solberg zničil svoje vozidlo nárazom do skaly. Do záverečného dňa podujatia tak Loeb vstupoval s pohodlným náskokom 1:42 min a v nedeľu potvrdil svoj triumf na deviatom podujatí MS v rely. V uliciach mesta Trier cez víkend uspel deviatimi víťaznými jazdami v rýchlostných skúškach (z 15-tich).

Na Rely Nemecka je ľahké urobiť chybu,“ povedal osemnásobný majster sveta Loeb.

Veľa jazdcov sa jej dopustilo, pretože ide o náročnú trať s úzkymi cestami. Nám sa podarilo neurobiť chybu, od začiatku som totiž išiel veľmi čisto,“ dodal líder priebežného poradia svetového šampionátu.

Ďalším podujatím MS bude od 13. septembra vo waleskom Cardiffe rely Veľkej Británie.

V Nemecku sa darilo aj Slovákovi Jaroslavovi Melichárkovi, ktorý skončil s navigátorom Erikom Melichárkom na celkovom 17. mieste. V triede 2 bol so svojou Škodou Fabia S2000 piaty. V prvej etape sa vyrovnal s problémami s brzdami a v druhej s nevhodne zvolenými pneumatikami. Slovenskej posádke vyšiel posledný rýchlostný test, v ktorom skončili na jedenástom mieste.

Výsledky – Rely Nemecka:

1. Sébastien Loeb (Fr.) Citroën DS3 3:41:52,4 h, 2. Jari-Matti Latvala (Fín.) Ford Fiesta RS +2:00,1 min, 3. Mikko Hirvonen (Fín.) Citroën DS3 +2:31,4, 4. Mads Ostberg (Nór.) Ford Fiesta RS +3:24,4, 5.Chris Atkinson (Aus.) Citroën DS3 +9:10,4, 6. Sébastien Ogier (Fr.) Škoda Fabia +9:50,8, … 17. Jaroslav Melichárek (SR) Škoda Fabia S2000 +34:31,2

Priebežné celkové poradie (po 9 z 13 podujatí MS):

1. Sébastien Loeb (Fr.) Citroën DS3 199 bodov, 2. Mikko Hirvonen (Fín.) Citroën DS3 145, 3. Petter Solberg (Nór.) Ford Fiesta RS 104, 4. Mads Östberg (Nór.) Ford Fiesta RS 102, 5. Jari-Matti Latvala (Fín.) Ford Fiesta RS 87, 6. Jevgenij Novikov (Rus.) Ford Fiesta RS 55.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jari-Matti LatvalaMikko HirvonenPetter SolbergSébastien LoebSébastien Ogier