Tony Fernandes odchádza z vedenia Caterhamu, má novú výzvu

Heikki Kovalainen
Jazdec tímu Caterham Heikki Kovalainen. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 7. novembra (WEBNOVINY) – Malajzijský majiteľ tímu formuly 1 Caterham Tony Fernandes oznámil, že s koncom kalendárneho roka sa uzavrie aj jeho pôsobenie vo funkcii šéfa stajne.

Štyridsaťosemročný podnikateľ, ktorý si získal uznanie najmä pozdvihnutím leteckej spoločnosti AirAsia, vlastní aj klub anglickej futbalovej Premier League Queens Park Rangers.

Najnovšie sa chce pustiť do konštrukcie športových vozidiel. Spolu s automobilkou Renault sa podujal oživiť legendárnu značku Alpine.

„Zhodli sme sa na tom, že pre budúcnosť tímu bude lepšie, ak sa jeho vedenia ujmú noví ľudia. Viem, kto to bude, ale ich mená ešte neprezradím. Môžem povedať iba toľko, že ide o osoby z prostredia F1,“ povedal Malajzijčan.

Fernandes vstúpil na scénu efjednotky v roku 2009 s obnovenou značkou Lotus, o ktorú však musel viesť právny spor a napokon ustúpil Renaultu, ktorý v tejto sezóne účinkuje pod týmto názvom. V apríli 2011 jeho konzorcium kúpilo značku Caterham a uviedlo ju do seriálu. V pondelok prezident Renaultu Carlos Ghosn predstavil spolu s Fernandesom projekt Alpine.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Carlos Ghosn