Trio reprezentantov SR bodovalo na troch okruchoch

Motokros

BRATISLAVA 27. apríla (WEBNOVINY) – Slovenský motocyklový reprezentant Michal Puškár z tímu SG FIX Racing vyhral počas uplynulého víkendu na maďarskom okruhu Hungaroring preteky cestných motocyklov v triede SP 125, ktoré patria do seriálu tohoročných podujatí Alpe Adria Championship. Ako pre agentúru SITA uviedla generálna sekretárka Slovenskej motocyklovej federácie (SMF) Táňa Kašlíková, Michal Puškár sa v triede 125 SP stal lídrom súťaže už po sobotňajšej kvalifikácii. V nedeľu sa mu ukážkovo vydaril štart a už počas 1. kola si vytvoril pred svojimi súpermi viac ako dvojsekundový náskok. V ďalších kolách ho ešte zvyšoval a v polovici pretekov sa zvyšku štartovného poľa vzdialil takmer o 5 sekúnd. Predposledné kolo zajazdil dokonca na hranici traťového rekordu.

Kým M. Puškár zaujal výborným výkonom na Hungaroringu, ďalší slovenský jazdec Tomáš Krajči dokázal cez víkend vybojovať cenné bodované 15. miesto na pretekoch majstrovstiev Európy v triede Superstock 600 v holandskom Assene. Jeho krajan Tomáš Svitok pre problémy na štarte III. kola majstrovstiev sveta v triede Superstock 1000 už toľko šťastia nemal a na motocykli Honda skončil na rovnakom holandskom okruhu v konkurencii 31 súťažiacich na nebodovanom 18. mieste.

Rekordných 29 bodov do hodnotenia tohoročného seriálu úvodného ročníka majstrovstiev Európy pre mladých motokrosových pretekárov v triede MX65 získal počas víkendu v litovskom stredisku Siauliai Slovák Richard Šikyňa. V prvej jazde v konkurencii troch desiatok pretekárov z 20 krajín obsadil 10. miesto, za čo získal 11 bodov. Mladý slovenský motokrosár v druhej jazde svoj výkon ešte zlepšil, čoho výsledkom bolo výborné 4. miesto a ďalších 18 bodov do rebríčka ME 2010. V konečnom poradí úvodného podujatia kontinentálneho šampionátu obsadil v triede MX65 pekné 5. miesto.