V Lotuse našli spôsob, ako bude Räikkönen vyhrávať

Kimi Räikkönen
Kimi Räikkönen po víťazstve na nedeľňajšej VC Abú Zabí na okruhu Yas Marina. Foto: SITA/AP

ABÚ ZABÍ 5. novembra (WEBNOVINY) – Šéf tímu formuly 1 Lotus Éric Boullier si v nedeľu na Veľkej cene Abú Zabí potvrdil správnosť receptu na úspech Kimiho Räikkönena.

Majster sveta z roku 2007 potrebuje podľa neho v prvom rade slobodu. Na okruhu Yas Marina Fín dokonale využil kvalifikačný omyl v tíme Red Bull pri kalkulácii s palivom v monoposte Sebastiana Vettela a potom aj skvelý štart z druhého radu. Parádne vystúpenie dotiahol k prvému víťazstvu v pretekoch od Veľkej ceny Belgicka v roku 2009.

Boullier je presvedčený, že jedným z faktorov stúpajúcej Räikkönenovej formy od návratu na okruhy po anabáze v rely je schopnosť tímu vytvoriť mu správnu atmosféru.

Räikkönen je komplikovaná povaha, o čom svedčí aj jedna z jeho reakcií na varovanie z boxov počas nedeľňajších pretekov: „Nechajte ma tak, ja viem, čo robím.“

V Lotuse sa zrejme naučili, ako svojskému severanovi vyhovieť. Neotravujú ho povinnosťami voči sponzorom, ako tomu bolo v McLarene lebo Ferrari. „Nálada? Atmosféra? Mali by ste sa spýtať Kimiho, ale ja verím, že to má svoj vplyv. Vedel som to od začiatku. Prvý náš rozhovor trval dve hodiny. Videl som, že tento chlapec nie je šťastný, pretože jeho poslaním je jazdiť a víťaziť. Okrem toho sa musíte postarať, aby mal pestrý program. A nechať ho voľne dýchať,“ rozhovoril sa Boullier.

Viac starostí robí Lotusu druhý pilot Romain Grosjean, ktorý sa tento rok priplietol do ôsmich incidentov v prvých kolách pretekov, nedokončil ani Veľkú cenu Abú Zabí. Aj preto nemá istotu zmluvy na nasledujúcu sezónu.

Video: Úsmevná komunikácia Räikkönena z tímom počas pretekov

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kimi RäikkönenRomain Grosjean
Firmy a inštitúcie Lotus