V Paríži sa predviedla aj Dacia Sandero Stepway

Dacia Sandero Stepway
Foto: Dacia

BRATISLAVA 1. októbra (WEBNOVINY) – Krátko pred začiatkom parížskeho autosalónu, kde mali mať svetovú výstavnú premiéru druhé generácie Dacie Sandero a Dacie Logan, unikli fotky nových modelov na verejnosť. Dacii sa však podarilo utajiť aspoň podobu Dacie Sandero Stepway, ktorá bola na autosalóne v Paríži malým prekvapením.

Nová Dacia Sandero sa bude predávať v troch úrovniach vybavenia. Terénnejšiu verziu Stepway, ktorá má ochranné plasty po obvode karosérie a dvihnutý podvozok, bude možné objednať si iba s dvomi vyššími stupňami výbavy.

Dva stupne výbavy

Základnou úrovňou vybavenia bude pre Daciu Sandero Stepway výbava Ambiance, ktoré je v prípade bežného Sandera už strednou výbavou. Medzi prvky štandardnej výbavy patria napríklad 16-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny, či špeciálne čalúnenie sedadiel. V prípade modelu Stepway je v cene aj metalický lak.

Dacia Sandero Stepway
Foto: Dacia

V najvyššom stupni výbavy Prestige je štandardom aj navigácia, klimatizácia, tempomat, parkovacie senzory vzadu, či elektrické ovládanie všetkých štyroch okien.

Iba silnejšie motory

Nová Dacia Sandero už nebude používať zastaralú benzínovú „jedna-šestku“. Základným motorom aj naďalej ostáva 1,2-litrový šestnásťventilový štvorvalec s výkonom 55 kW (75 k), no spomínanú „jedna-šestku“ nahradí nový 0,9-litrový trojvalec prepĺňaný turbodúchadlom. Tento motor disponuje výkonom 66 kW (90 k) a krútiacim momentom 135 Nm.

Pre priaznivcov nafty sú prichystané dve verzie známeho motora 1.5 dCi. Tá slabšia produkuje 55 kW (75 k) a silnejšia 66 kW (90 k). Verzia Stepway sa bude dať kombinovať iba s 90-koňovými motormi. Zo začiatku iba s naftovým agregátom, nový benzínový trojvalec sa do predaja dostane na prelome rokov.

Dacia na autosalóne oznámila už aj cenu. Sandero Stepway bude začínať na 10 590 €. Týka sa to však iba francúzskeho trhu. Na slovenskú cenu si ešte budeme musieť chvíľu počkať, no výrazne sa zrejme líšiť nebude.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Dacia