VC Azerbajdžanu: Hamilton vyhral dramatické preteky

Clipboard03.jpg

Hamilton vyhral dramatické preteky!

Sezóna Formuly 1 dnes pokračovala ďalšími pretekmi a to v Azerbajdžane. Z prvého miesta odštartoval Sebastian Vettel na Ferrari, ktorému sa začiatok pretekov vydaril. O vydarenom úvode však nemôže hovoriť jeho tímový kolega Kimi Räikkönen, ktorý sa tesne po štarte v zákrute zrazil s Oconom. Kým fínsky jazdec pokračoval ďalej, pre jazdca tímu Force India sa preteky skončili.

Po štarte sa preteky skončili aj pre Sirotkina z Williamsu, ktorý mal kontakt s Fernandom Alonsom. Španielskemu jazdcovi sa však podarilo preteky dokončiť. Počas pretekov sme mali možnosť vidieť mnoho pekných predbiehacích manévrov a bolo sa veru na čo pozerať.

O najzaujímavejší moment sa postarali jazdci tímu Red Bull, ktorý sa v 40. kole zrazili na rovinke a navzájom sa vyradili z pretekov. Po tejto kolízii sa dostal na čelo Valtteri Bottas, ktorý mal však v závere obrovskú smolu. 2 kolá pred koncom dostal defekt a preteky sa preňho skončili. Do čela sa tak dostal jeho tímový kolega Lewis Hamilton, ktorému sa nakoniec aj so šťastím podarilo vyhrať celé preteky. Na druhom mieste skončil Kimi Räikkönen a tretí prišiel do cieľa Sergio Perez.

Hamilton sa tak dostal na v priebežnom poradí dostal na čelo šampionátu a pred Vettelom z Ferrari vedie o 4 body. Najbližšie preteky sú na pláne 13. mája v Španielsku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom