Video: Auto vrazilo do skupiny detí pred základnou školou, niekoľko ľudí zraneniam podľahlo

Čína, nehoda
Päť ľudí zomrelo po tom, čo do skupiny detí pred základnou školou na severovýchode Číny vrazilo auto. Reprofoto: www.youtube.com

PEKING 22. novembra (WebNoviny.sk) – Päť ľudí zomrelo po tom, čo do skupiny detí pred základnou školou na severovýchode Číny vrazilo auto. Informujú o tom štátne médiá s tým, že ďalších 18 osôb hospitalizovali so zraneniami.

Príčina je predmetom vyšetrovania

Incident sa stal vo štvrtok v čase poludnia v meste Chu-lu-tao v provincii Liao-ning. Na záberoch z bezpečnostnej kamery možno vidieť ako skupina detí prechádza cez cestu pred školou, približuje sa k nim auto a následne sa k nim otáča.

Televízia CCTV informovala, že vodiča vozidla vzali do väzby. Príčina nešťastia je predmetom vyšetrovania. Hovorcovia úradov situáciu zatiaľ nekomentovali.

Podobné incidenty

Čína sa v ostatnom období potýka s podobnými incidentmi. V októbri napríklad muž vrazil autom do chodcov v meste Ning-po, pričom zabil dvoch ľudí a zranil ďalších 16.

V septembri zase 11 ľudí zahynulo a 44 skončilo v nemocnici po tom, čo muž v provincii Chu-nan úmyselne vrazil s SUV do ľudí na námestí jedného z tamojších miest. Muž následne zaútočil na obete dýkou a lopatou. Spoločnou motiváciou k takýmto útokom sú zvyčajne psychické choroby, odcudzenie sa od spoločnosti alebo pomsta, pripomína agentúra AP.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom