Vládne vozidlo na Haiti stratilo koleso, vrazilo do skupiny ľudí a zabilo niekoľko osôb

Haiti
Polícia skúma auto, ktoré stratilo kontrolu a zrazilo skupinu osôb. Polícia uviedla, že auto neskôr demonštranti podpálili, 21. november 2018.. Foto: SITA/AP

PORT-AU-PRINCE 22. novembra (WebNoviny.sk) – Haitské vládne vozidlo vrazilo do skupiny ľudí a zabilo šiestich z nich. Hovorca polície Michel-Ange Louis-Jeune pre agentúru AP uviedol, že nehoda sa stala v hlavnom meste Port-au-Prince po tom, ako auto „stratilo“ jedno koleso. Hovorca dodal, že nevie, koľko ľudí zomrelo. Novinár z AP však videl na zemi štyroch mužov a dve ženy.

V krajine sa už štvrtý deň konajú protesty proti prezidentovi Jovenelovi Moiseovi, ktorého ľudia žiadajú, aby odstúpil, pretože nenariadil vyšetrovanie obvinení z korupcie voči predošlej vláde. Demonštrácie si vyžiadali najmenej deväť mŕtvych.

Školy, vládne úrady, mnohé banky či predajne potravín boli zatvorené aj v stredu. Verejnú dopravu však opäť spustili. Pred otvorenou bankou v Petionville stáli stovky ľudí. Vládne vozidlá už odstránili barikády, ktoré blokovali množstvo ulíc.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom