Autor Hier o tróny ponúka fanúšikom na mieru ušité postavy

Hra o trony
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 7. júna (WEBNOVINY) – Americký spisovateľ a autor knižnej predlohy seriálu Hry o tróny (2011) George R. R. Martin založil fond pre pomoc vlčej rezervácii. Zúčastneným fanúšikom ponúka, že im v jednej z pripravovaných kníh vytvorí na mieru ušité postavy.

Nezvyčajnú možnosť stať sa súčasťou fantasy série A Song of Ice and Fire (v češtine vychádza pod názvom Píseň ledu a ohně, pozn. SITA) získajú prispievatelia fondu, ktorí zaplatia 20-tisíc britských libier (v prepočte približne 24 600 eur). Ako spisovateľ uviedol, v rámci kampane ponúka jednu mužskú a jednu ženskú postavu, pričom záujemcovia si môžu vybrať, či v knihe budú lordom, rytierom, sedliakom, kňažnou alebo prostitútkou. Obom postavám však zaručuje príšernú smrť.

Na pomoc rezervácii môžu záujemcovia a záujemkyne prispieť aj nižšími sumami. Za 15-tisíc libier (v prepočte približne 18 500 eur) Martin ponúka stretnutie pri raňajkách. V hre je aj spisovateľov klobúk alebo vstupenky na premiéru piatej série seriálu Hry o tróny. Každého z prispievateľov zároveň zaradia do zlosovania o výlet do chránenej rezervácie, pre ktorú Martin fond vytvoril.

Príbeh
Hry o tróny

sa odohráva vo fiktívnom svete Siedmich kráľovstiev na kontinentoch Západozem a Essos, kde v období podobnom stredoveku bojuje o Železný trón niekoľko urodzených rodín.

Blíži sa však zima, ktorá môže trvať dlhé roky. Dej sa začína v čase, keď sa za slabo stráženou severnou Stenou aktivizuje armáda nekorunovaného kráľa Mancea Raydera a tiež desiví Bieli chodci.

Za morom zas krásna Daenerys Targaryen túži po tróne, ktorý jej rodine patril dlhé roky, a na dosiahnutie svojho cieľa má nebezpečnú zbraň – tri draky. Hry o tróny je prvým dielom zo spomínanej knižnej série A Song of Ice and Fire.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom