Babajevová získala pre Slovensko ďalšie zlato na MS

Snežana Babajevová
Snežana Babajevová Foto: SITA/Marián Peiger

BLAGOEVGRAD 10. októbra (WebNoviny.sk) – Na majstrovstvách sveta v pretláčaní rukou v bulharskom Blagoevgrade získalo Slovensko v záverečný deň v súťažiach seniorov pravou rukou jedinú medailu. Postarala sa o ňu Snežana Babajevová, ktorá si v kategórii do 50 kg vybojovala titul majsterky sveta.

Dvadsaťosemročná rodáčka z ukrajinského Charkova reprezentujúca Slovensko Babajevová si vo finále poradila opäť s Turkyňou Esrou Kirazovou. Pre Babajevovú bolo nedeľné zlato už šieste na MS v kariére.

Senčanke Lucii Debnárovej sa v pravačke v kategórii do 60 kg nepodarilo získať jubilejný desiaty titul, tentoraz skončila dokonca bez medaily – šiesta. Z vrcholných seniorských podujatí však má už 33 medailí, jej bilancia na majstrovstvách sveta je 9 – 6 – 1 a na majstrovstvách Európy 8 – 6 – 3.

Do prvej desiatky sa v nedeľných súťažiach pravou rukou dostala v Blagoevgrade už len Rebeka Martinkovičová, ktorá bola v kategórii do 70 kg piata. Zo slovenských mužov sa do prvej desiatky neprebojoval nik.