Babiš chápe, že nenávisť voči jeho osobe je obrovská, ale ľudia nemajú dôvod demonštrovať

Andrej Babiš
Český premiér Andrej Babiš. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

PRAHA 5. júna (WebNoviny.sk) – Nie som klamár, podvodník ani zlodej, tvrdí český premiér Andrej Babiš. Uviedol to v reakcii na utorkovú demonštráciu na pražskom Václavskom námestí, kde účastníci požadovali okrem iného jeho demisiu.

Babiš sa k protestom vyjadril v stredu pred odletom na spomienkovú akciu pri príležitosti 75. výročia vylodenia spojencov v Normandii.

Podozrenia označil za špekulácie

Babiš sa vrátil k svojmu utorkovému výroku na adresu desaťtisícov protestujúcich, o ktorých vyhlásil, že chodia na námestie „na koncerty„, lebo panuje pekné počasie.

V stredu označil svoje vyjadrenie za nadsádzku. „Asi to bolo nepatričné, takže ja sa ospravedlňujem,“ povedal. Dodal ale zároveň, že je neprijateľné, aby ho ľudia na námestiach označovali za „klamára, podvodníka a zlodeja„.

Tí ľudia nemajú žiadny dôvod demonštrovať,“ uviedol Babiš, podľa ktorého médiá chrlia šesť rokov nepravdy o jeho spolupráci s ŠtB, o jeho podnikaní i o trestnom stíhaní.

Ja chápem, že tá nenávisť voči mojej osobe je obrovská,“ konštatoval Babiš s tým, že všetky podozrenia sú iba špekulácie.

Dotácie Agrofertu

Český premiér zopakoval svoje tvrdenie, že Česká republika nebude kvôli Agrofertu – firme z jeho zvereneckého fondu – vracať žiadne dotácie.

Predbežná audítorská správa Európskej komisie týkajúca sa Babišovho konfliktu záujmov, pre ktorú premiér čelí tlaku opozície, podľa neho prišla neštandardne a sprievodný list k nej poslala Európska komisia až v utorok večer.

Avšak „už dnes je jasné, že závery auditu sú nezmyselné” a audítori sú nekompetentní, cituje Babiša portál Novinky.cz.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Babiš