Babiš odkázal Sobotkovi, že Agrofert nepredá

Babis
Český minister financií Andrej Babiš mal 'problém' s colníkmi. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský

PRAHA 20. júna (WEBNOVINY) – Minister financií ČR Andrej Babiš nemieni predať svoju firmu Agrofert. Vyplýva to z jeho reakcie na slová českého premiéra Bohuslava Sobotku, v zmysle ktorých by si líder koaličného hnutia ANO mal vybrať medzi politikou a podnikaním.

Podnikateľ slovenského pôvodu v rozhovore pre verejnoprávny Český rozhlas uviedol, že predsedovi vlády už signalizoval, že by si jeho sociálni demokrati mali vybrať, akého chcú koaličného partnera. Neskôr to korigoval na výzvu, aby premiér navrhol riešenie.

Český premiér, ako to vyplynulo z jeho štvrtkového vyjadrenia pred poslancami, vníma ako zdroj koaličných problémov fakt, že sa Andrej Babiš pred vstupom do politiky nevzdal svojho podnikania. Sobotka súčasne pripomenul, že túto otázku nadniesol už na začiatku koaličnej spolupráce, avšak koaličný partner – Babišovo hnutie ANO – na to nereagoval.

Predseda vlády ČR predpokladá, že skôr či neskôr bude musieť Andrej Babiš zvážiť ďalší postup a vzdať sa buď priamej angažovanosti v podnikateľskom sektore, alebo rezignovať na pôsobenie vo verejnom živote a vrátiť sa do podnikateľskej sféry.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej BabišBohuslav Sobotka