Babiš zvažuje trestné oznámenie na Sobotku, premiér o ňom neustále klame

Andrej Babiš
Český premiér Andrej Babiš. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo.

PRAHA 4. mája (WebNoviny.sk) – Vládna kríza v Česku naberá obrátky. Minister financií Andrej Babiš (ANO) pre spravodajský portál Novinky.cz povedal, že uvažuje o podaní trestného oznámenia na premiéra a šéfa ČSSD Bohuslava Sobotku. Ten označil Babišov možný zámer za prejav bezradnosti a zúfalstva.

Babišovi podľa jeho vlastných slov prekáža, že Sobotka o ňom neustále klame. „Nechápem, čo pán premiér predvádza. Stále o mne klame. Ja sa poradím s právnikmi, či naňho nepodám trestné oznámenie, mám toho plné zuby,“ povedal portálu Novinky.cz Babiš, český vicepremiér a šéf hnutia ANO.

Babiš uviedol, že premiér Sobotka neustále, každý deň klame o jeho údajných daňových problémoch a daňových únikoch. „Ja žiadne nemám. Ja si vyprosím tieto slová, že oje… dane. To je ďalšia lož,“ vyhlásil Babiš a zopakoval, že dane platí podľa zákonov.

Predseda vlády sa rozhodol podať demisiu práve pre pochybnosti o podnikaní Babiša. Sobotka vysvetlil, že nechce mať vo svojom kabinete ministra, u ktorého existujú pochybnosti, že sa dopustil daňových únikov.

Babišovo uvažovanie o podaní trestného oznámenia označil Sobotka sa prejav bezradnosti a zúfalstva. Podľa jeho názoru Babišovi „tečú nervy z toho, že vychádza najavo jeho minulosť„, napísal premiér v esemeske portálu Novinky.cz.

Vládnu krízu treba vyriešiť politicky a o budúcnosti už rozhodnú voliči demokraticky v októbrových voľbách, dodal premiér Sobotka.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Andrej BabišBohuslav Sobotka