Babosová s Mladenovicovou ovládli finále debla na Australian Open (foto)

Timea Babosová, Kristina Mladenovicová, Australian Open 2020, finále ženskej štvorhry
Maďarská tenistka Timea Babosová a Francúzka Kristina Mladenovicová s víťaznou trofejou po finále ženskej štvohry na Australian Open 2020, v ktorom hladko zdolali česko-taiwanský pár Barbora Strýcová, Chsieh Su-wej 6:2, 6:1. Melbourne, 31. január 2020. Foto: SITA/AP.

Maďarská tenistka Timea Babosová a Francúzka Kristina Mladenovicová sa stali víťazkami ženskej štvorhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open.

V piatkovom finále si nečakane hladko poradili s prvým nasadeným česko-taiwanským párom Barbora Strýcová, Chsieh Su-wej 6:2, 6:1. Spoločne získali tretí titul z turnajov „veľkej štvorky“ a v Melbourne nadviazali na miestny triumf spred dvoch rokov.

Finálový zápas trval iba 72 minút a od stavu 2:2 v prvom sete stratila maďarsko-francúzska dvojica len jeden gem. Zaskvela sa 32 víťaznými údermi a na kurte jasne dominovala. Víťazky ostatného WTA Finals premenili šesť z desiatich brejkbalových šancí a celé stretnutie ukončila Mladenovicová víťazným returnom. Práve ona sa v pondelok stane novou svetovou jednotkou, keď na tomto poste vystrieda Strýcovú.

„Chcela by som najskôr pogratulovať našim súperkám, ktoré odohrali vynikajúci turnaj. Takisto by som chcela poďakovať najdôležitejšej osobe na kurte – Timei. Zažili sme toho veľa aj mimo kurtu a je to najlepšia deblová partnerka. Bolo to naše tretie finále v Austrálii, mám to tu veľmi rada a už sa teším na ďalší ročník,“ povedala v ďakovnej reči Mladenovicová.

V porovnaní s Babosovou má jej francúzska spoluhráčka na konte o jeden grandslamový titul viac, keďže v roku 2016 uspela na Roland Garros s krajankou Caroline Garciovou. Zaujímavosťou je, že šampiónky Australian Open 2020 cestou za titulom zdolali aj slovensko-bieloruský pár Viktória Kužmová, Alexandra Sasnovičová. V osemfinále zvíťazili 7:6 (4), 6:3.

Australian Open 2020 – štvorhra žien – finále

• piatok

Timea Babosová, Kristina Mladenovicová (Maď./Fr.-2) – Barbora Strýcová, Chsieh Su-wej (ČR/Taiw.-1) 6:2, 6:1