Bajčičákovi sa na Tour de Barents darí

Bajčičák

VADSÖ/INARI 9. apríla (WEBNOVINY) – Slovenskému reprezentantovi v behu na lyžiach Martinovi Bajčičákovi sa na etapových pretekoch Tour de Barents mimoriadne darí. V úvodnej etape, ktorou bol v nórskom Vadsö beh na 10 km klasickou technikou, obsadil piate miesto. Za víťazným Fínom Samim Jauhojärvim zaostal o 1:25,3 min. Iba o tri desatiny sekundy rýchlejší ako Bajčičák bol Čech Lukáš Bauer, ktorý skončil štvrtý. V druhej etape vo fínskom stredisku Inari sa 33-ročný člen ŠKP Štrbské Pleso v pretekoch na 15 km voľnou technikou s hromadným štartom dostal na stupeň víťazov, keď obsadil výborné 2. miesto. Z prvenstva sa tešil Francúz Jean-Marc Gaillard, ktorý bol o 1,5 s rýchlejší.

Medzi ženami sa v oboch úvodných etapách z víťazstva tešila Fínka Riitta-Liisa Roponenová. Slovensko v kategórii žien nemá zastúpenie. Podujatie pokračuje počas víkendu v Rovaniemi, kde je najskôr šprint klasickou technikou a potom stíhacie preteky na 13,2 km voľnou technikou s hendikepovým štartom podľa odstupov v celkovom poradí.