Balážová nedala Silvovej šancu, v Riu postúpila ďalej

Barbora Balážová
Stolnotenisová slovenská reprezentantka Barbora Balážová. Foto: SITA/Marián Peiger

RIO DE JANEIRO 6. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenská stolnotenisová reprezentantka Barbora Balážová nemala problém s postupom do 2. kola dvojhry na Hrách XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro. Olympijská debutantka si v sobotňajšom súboji 1. kola poradila s Mexičankou Yadirou Silvovou nza 25 minút 4:0 (10, 5, 8, 7).

OH 2016

Dvadsaťštyriročnej Slovenke sa podarilo odplatiť Silvovej prehru z tohtoročných MS družstiev v malajzijskom Kuala Lumpure. Balážová (69. v rebríčku ITTF) v 2. kole narazí na švédsku reprezentantku – nasadenú dvadsaťpäťku Li Fen. Takmer 40-ročná čínska rodáčka je európskou singlovou šampiónkou z roku 2013 z rakúskeho Schwechatu. Víťazka tohto duelu potom v 3. kole nastúpi proti úradujúcej čínskej olympijskej šampiónke Li Siao-sia.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – druhý deň

„Mexickú súperku som poznala z prechádzajúcej neúspešnej vzájomnej konfrontácie, takže pred zápasom som bola trochu nervózna. Nervozitu som pociťovala viac než zvyčajne aj vzhľadom na olympijskú premiéru. Veľmi dôležitý bol pre mňa prvý set, kde sa to lámalo v koncovke. Po jeho zisku som sa uvoľnila. Cítila som, že ona má problém s mojím servisom a na druhej strane ja som lepšie prijímala jej podanie ako v našom predošlom dueli,“ poznamenala topoľčianska rodáčka.

Pred Balážovou sa pokúšala o postup do 2. kola aj skúsená Eva Ódorová, ale neuspela. Nad sily 36-ročnej Komárňanky (88. v rebríčku ITTF) bola Wu Jue z USA (146.), ktorej podľahla v sobotňajšom stretnutí dvojhry žien za 31 minút 1:4 na sety.