Bankomatová mafia opäť udrela

Bankomat

BRATISLAVA 3. júna (WEBNOVINY) – Polícia rozložila už dve skupiny, ktoré sa špecializovali na bankomaty, napriek tomu dnes po polnoci bankomatoví zlodeji znovu udreli.

Približne hodinu po polnoci vytrhli neznámi páchatelia bankomat zo steny zdravotného strediska na Hlavnej ulici v Častej.

Ten následne ťahali na Fándlyho ulicu, tu sa im však roztrhlo lano a tak ho nechali na mieste. Polícia potvrdila, že trezor s kazetami v ktorých sa nachádzali peniaze, je neporušený, prevzali si ho pracovníci SBS. „Podľa doterajších zistení išlo o štyroch neznámych páchateľov s kuklami na hlavách, ktorí sa pravdepodobne priviezli na troch osobných autách – striebornom VW Polo, čiernej Octavii sedan a dodávke zatiaľ nezistenej značky. Autá unikali smerom na Budmerice, okamžite bolo vyhlásené pátranie v Bratislavskom aj Trnavskom kraji,“ informoval bratislavský policajný hovorca František Peczár.

Podozrivý VW Polo zaevidovali v okolí Serede, ako uháňal po rýchlostnej ceste R1 smerom z Trnavy na Nitru. Pre veľkú rýchlosť sa však policajtom vozidlo nepodarilo zastaviť, uviedol Peczár. Pri preverovaní sa zistilo, že evidenčné číslo, ktoré mal VW, je pridelené Octavii. Páchatelia spôsobili zatiaľ nevyčíslené škody. Vyšetrovateľ začal v tomto prípade trestné stíhanie vo veci trestného činu krádeže.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom