Banská Bystrica sa neprihlási do hokejovej Ligy majstrov, prezident klubu vysvetlil dôvody

Banská Bystrica - Nitra
Hráči HC ‘05 iClinic Banská Bystrica sa tešia z triumfu v piatom finále Tipsport ligy, v ktorom zdolali Nitru a získali tretí titul za sebou. Banská Bystrica, 16. apríl 2019. Foto: archívne, SITA/Peter Rusko.
  • aktualizované 30. apríla 10:27

BANSKÁ BYSTRICA 30. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový šampión HC´05 iClinic Banská Bystrica sa neprihlási do budúcosezónnej edície Ligy majstrov. Ako pre denník Šport uviedol prezident klubu Juraj Koval, „baranov“ k tomu kroku viedli finančné dôvody.

„Neprihlasujeme sa do nového ročníka Ligy majstrov, pretože naša účasť v nej je pre nás finančne stratová. Deficit po nej znamená, že ohrozujeme našu vlastnú finančnú bezpečnosť. Naše náklady na Ligu majstrov boli vysoké aj vzhľadom na nevyhnutnosť leteckých presunov do švajčiarskeho Lugana a fínskeho Jyväskylä. Jednoducho povedané – ostali sme v strate za Ligu majstrov, a to už nechceme. Máme reprezentovať Slovensko a ligu len za naše peniaze, bez podpory zväzu… Nechceme riskovať, a preto nebudeme účastníkom Ligy majstrov,“ poznamenal Koval.

„Barani“ hrali v Lige majstrov dvakrát

Banskobystričania v minulosti účinkovali v LM dvakrát, ani raz nepostúpili zo základnej skupiny. V minulej sezóne bol vstupný účastnícky poplatok 12-tisíc eur. Stredoslováci mali náklady na rozhodcov, organizáciu domácich zápasov, no najmä veľké výdavky s leteckou a autobusovou prepravou.

Konkrétnu výšku výdavkov na LM však klub z Banskej Bystrice nezverejnil. Ako dodáva Šport, z centrálneho marketingu hokejovej LM dostal slovenský zástupca v októbri 2018 sumu 30-tisíc eur. Ďalší príjem HC´05 bol z predaja vstupeniek na tri domáce duely.

Žreb skupinovej časti bude v Bratislave

Žreb skupinovej časti LM sa uskutoční 22. mája o 16.00 h v Bratislave. V nasledujúcej sezóne sa predstaví v súťaži 32 tímov, pričom Slovensko má k dispozícii jednu miestenku.

Podľa pravidiel schválených Radou Ligy majstrov v prípade neúčasti slovenského majstra resp. víťaza základnej časti, ktorým je v oboch prípadoch Banská Bystrica, pripadne možnosť predstaviť sa v sezóne 2019/2020 druhému najlepšiemu tímu po základnej časti Tipsport ligy.

Na základe týchto regulí bude mať právo štartu HKM Zvolen. Ak by túto ponuku odmietli aj pod Pustým hradom, ďalším klubom v poradí je HK Nitra. „Zatiaľ nám takáto možnosť nebola ponúknutá, čiže v tejto chvíli na túto tému nevieme odpovedať a momentálne je to bezpredmetné,“ povedal pre agentúru SITA športový riaditeľ HKM Zvolen Miroslav Klein.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj Koval
Firmy a inštitúcie HC '05 iClinic Banská Bystrica