Banská Bystrica spustila komunitné testovanie, zaregistrovali sa už tisícky ľudí

Celoplošné testovanie, koronavírus, COVID-19
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

V meste pod Urpínom sa v sobotu o 8:00 začalo dobrovoľné komunitné testovanie na ochorenie COVID-19. Testovanie je určené pre ľudí, ktorí musia chodiť do práce a majú potvrdenie o tom, že nemôžu pracovať z domu.

Do sobotňajšieho rána sa na testovanie prihlásilo 8 566 záujemcov, ktorí sú naplánovaní na presný čas v niektorom z 12 odberových miest.

Otvorili všetky odberné miesta

Cieľom banskobystrickej radnice je ochrániť svojich obyvateľov a pomôcť k zlepšeniu súčasnej pandemickej situácie v banskobystrickom okrese.

„Začali sme s komunitným cieleným testovaním tých, ktorí musia chodiť do práce a chcú byť zodpovední voči svojim kolegom, pracovnému kolektívu a okoliu. Otvorili sme všetky plánované odberné miesta. Niektoré s menším časovým sklzom, pretože sme museli vyriešiť pár technických problémov. Pre veľký záujem o komunitné testovanie sme navyšovali kapacitu zo 7 200 termínov na 9 700, pričom do dnešného sobotného rána je prihlásených 8 566 záujemcov,“ informuje primátor mesta Ján Nosko.

Registrácia na webe

Testovanie antigénovými testami prebieha v sobotu 16. januára a v nedeľu 17. januára od 8. do 18. hodiny.

Záujemcovia sa môžu na webovej stránke mesta prostredníctvom registračného formulára registrovať na konkrétny čas.

Záujem prejavili aj zamestnávatelia, medzi nimi napríklad Slovenská pošta, Banskobystrický pivovar, Slovenská agentúra životného prostredia a ďalší.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Nosko