Banská Bystrica v šlágri Tipsport ligy pokorila Košice, jasný triumf Trenčína na ľade Žiliny

HOKEJ TL: Banská Bystrica - Košice
Blake Kessel z HC Košice (uprostred), Mário Lunter (vpravo) a Patrik Lamper (vľavo) z HC ‘05 iClinic Banská Bystrica počas zápasu 22. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HC Košice. Banská Bystrica, 23. november 2017. Foto: SITA/Peter Rusko

BANSKÁ BYSTRICA 23. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HC ‘05 iClinic Banská Bystrica zdolali na vlastnom ľade HC Košice 5:3 vo štvrtkovom stretnutí 22. kola Tipsport ligy. Domáci vybehli na „železiarov“ hneď v úvode stretnutia, keď už v piatej minúte vyhrávali 3:0 a poslali hosťujúceho brankára Vladislava Habala na striedačku. V bránke ho nahradil Stanislav Škorvánek.

Premiéra Gernáta

Ten si udržal nepriestrelnosť do polovice stretnutia, keď Banskobystričania znova odskočili hosťom na rozdiel troch gólov. Košice, za ktorých premiérovo nastúpil obranca Martin Gernát, už dokázali iba skorigovať, keď sa v závere druhej časti presadil Blake Kessel. V domácom drese najviac zažiarili Tomáš Surový (1+2), Josh Brittain (2+1) a Guilaume Asselin (0+3) .“Barani“ získali už 46 bodov a v tabuľke sa priblížili k svojmu štvrtkovému súperovi už iba na jeden bod.

HK Orange „20“ 18 3 0 1 1 2 11 34:80 14

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Hokejsti MsHK Doxxbet Žilina podľahli na vlastnom ľade Dukle Trenčín 2:5 vo štvrtkovom stretnutí 22. kola Tipsport ligy. Skóre otvoril v úvode druhej tretiny hosťujúci útočník Marcel Hossa. Žiline sa podarilo streliť prvý gól Trenčínu až v treťom vzájomnom tohtosezónnom dueli, keď sa v záverečnej tretine presadil Michal Švihálek. Hostia však dokázali vsietiť ešte štyri góly. Za „vojakov“ si dva góly pripísal Marcel Hossa a kapitán Branko Radivojevič dosiahol tri asistencie. Trenčín zvýšil svoj náskok na čele tabuľky na 9 bodov, keď získal už 56 bodov.

Liptovský Mikuláš zvíťazil nad dvadsiatkou

Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili na domácom ľade nad tímom HK Orange 20 vo štvrtkovom stretnutí 22. kola Tipsport ligy 3:2 po samostatných nájazdoch. Skóre otvoril v druhej časti hry hosťujúci útočník Niki Jaško. Liptáci skórovali až v tretej tretine, keď sa presadili Branislav Rapáč a Marek Uram.

Hosťom sa podarilo vyrovnať v poslednej minúte, keď zápas poslal do predĺženia Vojtech Zeleňák. V samostatných nájazdoch rozhodol svojím druhým gólom v dueli Branislav Rapáč. Hráči L. Mikuláša nadviazali na svoje nedeľňajšie víťazstvo v Nových Zámkoch a práve tohto súpera preskočili v tabuľke, keď sa dostali na ôsme miesto zaručujúce účasť v play-off. Naopak, mladíci sa naďalej trápia a zaznamenali jedenástu prehru v sérii.

TIPSPORT LIGA

• 22. kolo

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HC Košice 5:3 (3:2, 2:1, 0:0)
Góly: 3. Brittain (Asselin, T. Surový), 5. T. Surový (A. Sedlák), 5. Faille (Brittain, Asselin), 27. M. Lunter, 30. Brittain (T. Surový, Asselin) – 8. Pacan (J. Suja, E. Šedivý), 13. L. Nagy (E. Šedivý), 38. B. H. Kessel (Marek Hovorka)
Vylúčení: 3:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Hradil, Šír – Tosenovjan, Kollár, 2532 divákov

Banská Bystrica: Lassila – Kubka, I. Ďatelinka, A. Sedlák, J. Brejčák, Gründling, V. Mihálik, M. Róth, Košecký – Lamper, T. Surový, M. Lunter – Hohmann, Bubela, M. Bartánus – Brittain, Faille, Asselin – Belluš, Češík, Gabor
Košice: Habal (5. Škorvánek) – E. Šedivý, Dudáš, Gernát, B. H. Kessel, M. Bača, Pulli, Matejka, Michalčin – L. Nagy, Boltun, Hričina – J. Suja, Marek Hovorka, Kafka – P. Koyš, Pacan, T. Klíma – Š. Petráš, Vrábeľ, M. Novotný

MsHK Doxxbet Žilina – HK Dukla Trenčín 2:5 (0:0, 0:1, 2:4)
Góly: 44. Švihálek (Chaloupka, J. Jurík), 59. Holovič (Tvrdoň, Harant) – 22. Marcel Hossa (T. Varga, Radivojevič), 45. Ölvecký (Bezúch, Radivojevič), 47. J, Pardavý ml. (D. Hudec, Sojčík), 58. Sojčík (Radivojevič), 60. Marcel Hossa (Holenda, T. Varga)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Marek Páč (Trenčín) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Konc st. – Gajan st., Stanzel, 821 divákov

Žilina: T. Tomek – Juraško, P. Mikuš, Chaloupka, Poulin, Hatala, Harant, Váňa, Michal Roman – Klimenta, R. Hruška, Handlovský – J. Jurík, Švihálek. R. Tomas – Stupka, Holovič, Tvrdoň – Rogoň, F. Ondruš, E. Švec
Trenčín: M. Valent – L. Romančík, Starosta, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Pač, J. Švec – Radivojevič, Ölvecký, Bezúch – Marcel Hossa, Bulík, T. Varga – O. Mikula, R. Dlouhý, M. Hecl – Sojčík, J. Pardavý ml., D. Hudec

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HK Orange 20 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 42. B. Rapáč (J. Sukeľ, Paukovček), 46. M. Uram (M. Sukeľ, Kriška), rozhodujúci. sam. nájazd B. Rapáč – 33. Jaško (Marcinek, Mesaroš), 60. Zeleňák (Smolka, Kelemen)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff, Orolín – Gavalier, Bogdaň

Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Nádašdi, Luža, J. Tabaček, Moravčík, J. Nemec, R. Suchý, Nitriansky, Pacalaj – Kriška, M. Sukeľ, M. Uram – Spilar, Langhammer, Piatka – B. Rapáč, Paukovček, J. Sukeľ – Števuliak, Lištiak, A. Laco
HK Orange 20: Kostelný – Pupák, Krempaský, A. Leško, Hílek, Zeleňák, Fereta, Matejovič, Hedera – Vašaš, Bjalončík, Václav – Marcinek, Jaško, Mesaroš – Čacho, Tamaši, V. Vybiral – Kelemen, Kundrik, Smolka

Viac k osobe Branko RadivojevičMarcel HossaMarek HovorkaMartin GernátTomáš Surový