Banská Bystrica vstúpila do boja o finále víťazne, Martinu strelila šesť gólov

Banská Bystrica - Martin
Roztržka počas zápasu play off hokejovej Tipsport ligy medzi HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - MHC Martin. Banská Bystrica, 1. apríl 2017. Foto: SITA/Peter Rusko

BANSKÁ BYSTRICA 1. apríla (WebNoviny.sk) – Hokejisti Banskej Bystrice vstúpili úspešne do semifinále play-off Tipsport ligy 2016/2017, keď v sobotu doma zdolali MHC Martin 6:3.

V úvodnom súboji série hranej na štyri triumfy začali lepšie hostia: ujali sa vedenia presným zásahom Sergeja Korostina. V oslabení na to odpovedal Dalibor Bortňák a v prvej polovici druhej tretiny dva góly Pavla Skalického zabezpečili „baranom“ náskok.

Ten síce skorigoval v 32. min Patrik Koyš, ale vzápätí skóroval domáci Brock Higgs a ešte pred druhou sirénou na zásah hosťujúceho Branislava Rapáča reagoval kapitán Banskej Bystrice Tomáš Surový gólom na 5:3 len 9 sekúnd pred koncom prostrednej tretiny. V záverečnom dejstve sa strelecky presadil iba domáci Jordan Hickmott a stanovil konečný rezultát duelu.

Druhý zápas série je na programe v nedeľu 2. apríla o 18.00 h opäť v Banskej Bystrici.

Hokej – Tipsport liga 2016/2017 – semifinále play-off – prvý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – MHC Martin 6:3 (1:1, 4:2, 1:0)
Góly: 10. Bortňák, 22. Skalický (Handzuš, Higgs), 29. Skalický, 34. Higgs (T. Surový, Hickmott), 40. T. Surový (Wishart), 53. Hickmott (Higgs, T. Surový) – 7. Korostin (R. Varga, Galamboš), 32. Koyš (Markovič, Galamboš), 35. B. Rapáč (Surovka)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc, Müllner – Holienka, Kacej, 2841 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, M. Rosandič, Kubka, Sersen, Carlsson, V. Mihálik, Sedlák – D. Buc, T. Surový, Hickmott – Kafka, T. Zigo, Truchno – Handzuš, Higgs, Skalický – Lamper, Bortňák, Matoušek – Češík
Martin: Corbeil – Pulli, L. Kozák, Salija, Bačik, Brňák, P. König, Pacalaj, Rusina – R. Varga, Galamboš, Korostin – P. Koyš, Heizer, Markovič – Surovka, R. Dlouhý, B. Rapáč – Jurášek, Pokrivčák, Rzavský