Banská Bystrica vyhrala prestížne derby, Žilina je na čele

Banská Bystrica
Zľava: Marek Šovčík z FK Dukla Banská Bystrica, Juraj Vavrík a Martin Nosek z MFK Ružomberok počas 11. kola futbalovej Fortuna ligy v zápase medzi FK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok. Foto: SITA: Ján Viazanička

BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) – Sobotňajšie prestížne „derby cez kopec“ 11. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2014/2015 začali lepšie domáci Banskobystričania, keď už v 2. min Šovčík prepasíroval loptu za hosťujúceho brankára Šavola – 1:0. Ružomberčania vyrovnali krátko po zmene strán, keď sa v 54. min presadil čerstvo striedajúci L. Lupták.

Vedenie Dukle prinavrátil o osem minút neskôr P. Mazan a tri body domácim po dlhých ôsmich zápasoch bez víťazstva potvrdil v 80. min Střihavka. Ružomberčanom sa naďalej nedarí a spolu s Košičanmi figurujú na chvoste tabuľky so ziskom 8 bodov. „Východniari“ však majú zápas k dobru.

Obrazom: Banská Bystrica vyhrala prestížne derby, Žilina získala cenné body

FK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 3:1 (1:0)

Góly: 2. Šovčík, 62. P. Mazan, 80. Střihavka – 54. L. Lupták, ŽK: 53. P. Lipták, 56. P. Vajda, 82. Střihavka – 58. Zreľák, rozhodovali: Leško – Roszbeck, Špivák, 1114 divákov

Banská Bystrica: P. Boroš – Kupec, De Vito, P. Vajda, Savič – Wojnar (79. Šumský), B. Ľupták, P. Lipták, P. Mazan – Střihavka (84. Polievka), Šovčík (72. J. Dolný)

Ružomberok: Šavol – Habánek, Kružliak, Práznovský, A. Lovás (27. Nosek) – J. Vavrík, Martin Nagy (44. Gerát) – Turčák, L. Janič, Mário Almaský (52. L. Lupták) – Zreľák

Futbalisti AS Trenčín vyhrali najtesnejším rozdielom (1:0) na ihrisku Zlatých Moraviec. O jediný gól duelu sa postaral Patrik Mišák v 54. min. V prvom polčase diváci nevideli až do 43. min žiadnu vážnejšiu akciu. V závere polčasu mali šance Trenčania, no viaceré pokusy neskončili za pozorným Pavlom Kováčom.

Druhá časť stretnutia bola pre zaujímavejšia, hra sa presúvala zo strany na stranu, obaja brankári si pripísali viacero zákrokov. Rozhodujúci moment prišiel po krídelnej akcii a voleji Mišáka, ktorý prestrelil domáceho brankára. Zlaté Moravce sa pokúšali vyrovnať, no niekoľko vyložených šancí, ani záverečný tlak, nepriniesli gól v sieti Trenčína.

FC ViOn Zlaté Moravce – AS Trenčín 0:1 (0:0)

Gól: 54. Mišák, ŽK: 17. Pintér – 19. Jairo, 33. Rundič, 35. Mišák, 86. Lawrence, rozhodovali: Marhefka – D. Hrčka, Pozor, 1010 divákov

Z. Moravce: P. Kováč – Pavlenda, Pintér, Miloš Nikolič, Chren – P. Sabo (66. Charizopulos), Orávik, D. Djuričič (78. Mujkoš), Mikinič, R. Valenta – Peter Ďurica

Trenčín: Šemrinec – Lawrence, Rodríguez da Silva, Kleščík, Holúbek – Lobotka – Rundič, Mišák (83. Opatovský), Hajradinovič, Moses Simon (78. Guba) – Jairo (90.+ Vlček)

Futbalisti FK Senica remizovali s hráčmi ŽP Šport Podbrezová 1:1. Hostia otvorili skóre v 31. min zásluhou M. Pančíka. Z vedenia sa však dlho netešili, keďže hneď o tri minúty vyrovnal domáci stopér Pillár.

Seničania si pripísali v prebiehajúcej sezóne FL už siedmu remízu a spoločne s Podbrezovčanmi sa držia v hornej polovici tabuľky.

FK Senica – ŽP Šport Podbrezová 1:1 (1:1)

Góly: 34. Pillár – 31. M. Pančík, ŽK: 63. Andrič (Podbrezová), ČK: 90.+ Andrič po druhej ŽK, rozhodovali: R. Weiss – Benko, Jenčura, 1530 divákov

Senica: Šulla – Chvátal, P. Pavlík, Pillár, R. Mazáň – Kóňa, Hušek – L. Opiela (59. Kosorin), Piroska, Hlohovský (89. S. Mráz) – T. Majtán

Podbrezová: Maťašovský – Andrič, Kupčík, Minčič, Harvilko – M. Pančík, Podio, Kochan, Karaš (59. Snitka) – Vaščák (81. Nosko), Nworah (90. Kožička)

Hráči MFK Košice zvíťazili na pôde Spartaka Myjava 2:0. Triumf „východniarov“ zariadil dvoma gólmi v úvodnej dvadsaťminútovke Bosniak Nermin Haskič, neskôr sa už skóre napriek snahe domácich nezmenilo.

Košičania, ktorí v úvodných šiestich ligových stretnutiach prehrali, aktuálne ťahajú päťzápasovú sériu bez prehry a vyšvihli sa do „pokojnejších vôd“ tabuľky Fortuna ligy. Obaja súperi sú v tabuľke „plece pri pleci“ so zhodným ziskom 11 bodov.

Spartak Myjava – MFK Košice 0:2 (0:2)

Góly: 10. a 17. Haskič, ŽK: 41. Ciprys – 61. Huk, 65. Viazanko, 87. Sekulič, rozhodovali: Smolák – Vorel, Bóllo, 1532 divákov

Myjava: Solnička – P. Jánošík, Černáček (63. T. Bruško), Častulín, Ciprys – T. Marček – E. Daniel (77. Jastráb), Bílovský, Š. Pekár – Šimonek, Sládek

Košice: Tofiloski – Ostojič, Kavka, Mikuláš Tóth, Sekulič – Korijkov, Huk (72. Vancák) – Viazanko (90. Pavúk), Bukata, Haskič – Oumar Diaby (59. Škutka)

Banská Bystrica vyhrala prestížne derby, Žilina získala cenné body

Šláger medzi MŠK Žilina a Spartakom Trnava priniesol obojstranne zaujímavé divadlo. V prvom polčase mali mierne navrch hostia, ktorí viackrát nepríjemne podkúrili domácej obrane. V 30. min mali navyše po faule Piačeka v pokutovom území výhodu pokutového kopu, ale Volešák zneškodnil strelu E. Saba z bieleho bodu. Zakrátko Žilinčania prišli o vylúčeného stopéra Piačeka.

Domáci sa po zmene strán otriasli. V 57. min po faule na Pečovského premenil pokutový kop Škriniar. S pribúdajúcimi minútami sa na trávnik vniesla nervozita z oboch strán a neraz sa poriadne iskrilo. Ani jednému z mužstiev sa však už nepodarilo skórovať a Žilinčania získali cenné tri body do tabuľky Fortuna ligy.

MŠK Žilina – FC Spartak Trnava 1:0 (0:0)

Gól: 57. Škriniar (z pok. kopu), ŽK: 29. Piaček, 87. Káčer – 13. E. Sabo, 42. Špalek, 89. Rusov, 89. K. Kuzma, ČK: 34. Piaček (Žilina) po druhej ŽK, rozhodovali: Kružliak – Hancko, Petríček, 3026 divákov

Žilina: Volešák – Mabouka (23. A. Kadlec), Piaček, Škriniar, Letič – Pečovský, Paur (90.+ T. Hučko) – Škvarka (73. William Alves de Oliveira), Káčer, Čmelík – Jelič

Trnava: Rusov – Janečka, Bortel, Martin Tóth, Čonka (80. Casado) – E. Sabo, K. Kuzma – Špalek (67. M. Vyskočil), Mikovič, E. Jendrišek – Schranz (46. Cléber)

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2014/2015 po sobotňajších zápasoch 11. kola:

1. MŠK Žilina 11 6 4 1 20:8 22

2. AS Trenčín 9 6 3 0 17:7 21

3. FK Senica 11 3 7 1 12:12 16

4. ŠK Slovan Bratislava 7 5 0 2 14:10 15

5. ŽP Šport Podbrezová 11 4 2 5 11:12 14

6. FC Spartak Trnava 10 3 2 5 12:12 11

7. DAC Dunajská Streda 10 2 5 3 10:12 11

8. MFK Košice 11 3 2 6 15:19 11