Banská Bystrica začne púť Ligou majstrov v Karlstade, každý domáci zápas odohrá v inom čase

Banská Bystrica - Nitra
Hráči HC ‘05 iClinic Banská Bystrica počas oslavy titulu po piatom finálovom zápase ply-off hokejovej Tipsport ligy medzi HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HK Nitra. Banská Bystrica, 16. apríl 2019. Foto: archívne, SITA/Peter Rusko.

BANSKÁ BYSTRICA 3. júna (WebNoviny.sk) – Hokejisti Banskej Bystrice začnú púť Ligou majstrov 2019/2020 vo štvrtok 29. augusta duelom na ľade švédskeho tímu Färjestad BK Karlstad.

Prvý domáci zápas 5. septembra

Po súboji u víťaza základnej časti SHL sa presunú do Nemecka a o dva dni absolvujú stretnutie v Mníchove proti vicemajstrovi a neúspešnému finalistovi ostatnej sezóny LM.

„Barani“ sa potom trikrát predstavia doma pod Urpínom. Vo štvrtok 5. septembra privítajú Mníchovčanov a o dva dni neskôr švédskeho súpera.

Každý zápas doma v inom čase

Zápasy proti švajčiarskemu HC Ambri-Piotta absolvuje slovenský majster až v októbri – najprv na svojom ľade v utorok 8. októbra a potom vonku o osem dní neskôr. Zaujímavosťou je, že každý z troch domácich súbojov odohrá Banská Bystrica v inom čase – prvý o 17.00 h, druhý už o 14.15 h a tretí o 19.45 h.

„So zložením skupiny sme spokojní, máme tam opäť vynikajúce mužstvá. Tešíme sa na medzinárodnú konfrontáciu. Okamžite môžeme začať plánovanie cestovania. Kvalita súperovi je obrovská, ale naši fanúšikovia musia byť spokojní. Priali sme si českého súpera, ale žreb nám takúto konfrontáciu nedoprial,“ povedal po májovom žrebe športový manažér klubu spod Urpína Július Koval.

Banská Bystrica sa v LM predstaví už tretíkrát, v predchádzajúcich dvoch edíciách sa jej nepodarilo postúpiť do vyraďovacej časti.

Liga majstrov (G-skupina)

  • program HC ’05 Banská Bystrica

štvrtok 29. augusta: Färjestad BK Karlstad (Švéd.) – HC ’05 Banská Bystrica (18.00)

sobota 31. augusta: Red Bull Mníchov (Nem.) – HC ’05 Banská Bystrica (16.00)

štvrtok 5. septembra: HC ’05 Banská Bystrica – Red Bull Mníchov (Nem.) /17.00/

sobota 7. septembra: HC ’05 Banská Bystrica – Färjestad BK Karlstad (Švéd.) /14.15/

utorok 8. októbra: HC ’05 Banská Bystrica – HC Ambri-Piotta (Švaj.) /19.45/

streda 16. októbra: HC Ambri-Piotta (Švaj.) – HC ’05 Banská Bystrica (19.45)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie HC '05 iClinic Banská Bystrica