Aktualizované: Banská Bystrica v druhom zápase Ligy majstrov zdolala Lugano

HC´05 iClinic Banská Bystrica
  • aktualizované: 2. septembra 9:00

BANSKÁ BYSTRICA 1. septembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Banskej Bystrice si pripísali prvé víťazstvo v Lige majstrov 2018/2019, keď v sobotňajšom zápase H-skupiny zdolali na vlastnom ľade švajčiarske Lugano 5:2. Banskobystričania išli do vedenia v 17. min zásluhou útočníka Guillaumeho Asselina, hostia vyrovnali hneď v úvode druhej dvadsaťminútovky – z trestného strieľania sa presadil Gregory Hofmann.

Potom domáci strelili dva presné zásahy v rozpätí troch minút, najprv skóroval Tomáš Zigo a po ňom aj Ben Marshall. O chvíľu na to znížil na 3:2 v početnej prevahe Jani Lajunen. V závere druhej tretiny mali k dispozícii trestné strieľanie aj domáci, úspešným exekútorom bol Eric Faille. V poslednej tretine sa po druhý raz v zápase presadil v presilovke o dvoch hráčov Zigo a spečatil víťazstvo slovenského zástupcu v LM.

V tabuľke H-skupiny patrí Banskej Bystrici tretia priečka so ziskom troch bodov. Vedie Plzeň s plným počtom 6 bodov, český klub v sobotu zdolal fínske mužstvo JYP Jyväskylä 4:2. Banskobystričanov čaká najbližšie 7. septembra odveta v Lugane.

Liga majstrov – H-skupina

• sobota

HC ’05 iClinic Banská Bystrica (SR) – HC Lugano (Švaj.) 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
Góly: 17. Asselin (Faille, Marshall), 25. Zigo (B. Miller, Higgs), 27. Marshall (Faille), 38. Faille (tr. strieľanie), 49. Zigo (Higgs, Asselin) – 21. Hofmann (tr. strieľanie), 29. Lajunen (Chorney)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Smetana, Baluška – Tvrdoň, Synek, 1962 divákov

Banská Bystrica: Williams – V. Mihálik, Marshall, B. Miller, Kubka, J. Brejčák, K. Sloboda, Biro – Tamáši, Faille, Asselin – Zigo, Higgs, J. Sýkora – A. Šťastný, T. Surový, R. Varga – Gabor, Češík, Belluš – M. Giľák
Lugano: Merzlikiňš – Chorney, Riva, Jecker, Ronchetti, Matewa, Wellinger – Romanenghi, Lapierre, Hofmann – Bürgler, Lajunen, Klasen – Walker, Sannitz, Reuille – Jörg, Morini, Cunti – Haussener

• zdroj: web CHL

Dan Ceman (tréner Banskej Bystrice): „Chceli sme eliminovať silu súpera napádaním, čo sa nám darilo veľmi dobre. Bojovali sme o puk, súper nemal v hre piatich proti piatim veľa príležitostí na skórovanie. Veľmi dobre sme bránili v oblasti pred bránkou. Snažili sme sa hrať jednoduchý hokej, taktický plán hráči splnili perfektne.“

Greg Ireland (tréner Lugana): „Hlavný dôvod, prečo sme dnes prehrali, bolo, že súper strelil viac gólov než my. Mali sme puk na hokejkách dostatok času, ale nevytvorili sme si v útoku dostatočný tlak. Domáci ťažili aj z toho, že mali často možnosť hrať presilovku.“