Banská Bystrica zvíťazila na domácom ľade nad Nitrou a postúpila do finále play-off

Hokej, TIpsport liga
Sprava: Steven Delisle z HC´05 iClinic Banská Bystrica a Henrich Ručkay z HK Nitra počas štvrtého semifinálového zápasu hokejovej Tipsport extraligy 2017/2018 Kaufland play-off medzi HC´05 iClinic Banská Bystrica a HK Nitra. Banská Bystrica, 3. apríl 2018 Foto: SITA/Jakub Julény

BANSKÁ BYSTRICA 3. apríla (WebNoviny.sk) – Majstrovská Banská Bystrica postúpila do finále play-off slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2017/2018. V utorkovom štvrtom stretnutí semifinále vyraďovacej časti zdolali „barani“ na vlastnom ľade hráčov Nitry 5:2 a ukončili sériu v najkratšom možnom čase (4:0 na zápasy). Do vedenia dostal hostí v prvej tretine po premenenom sóle Tibor Kutálek, ale domácich vrátil do zápasu v úvode druhej tretiny obranca Klemen Pretnar, keď sa presadil delovkou od modrej čiary.

„Corgoni“ však bojovali ďalej a náskok im zabezpečil Tomáš Mikúš. Domáci predviedli v tretej tretine obrat, keď po dvoch zásahoch Erica Faillého a jednom góle Patrika Lampera i Guilaumeho Asselina sa tešia z postupu. HK Nitra ako víťaz základnej časti získala extraligový bronz. Banská Bystrica si zahrá vo finále štvrtýkrát za sebou.

Tipsport liga – semifinále play-off – štvrtý zápas

• hralo sa na štyri víťazstvá

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HK Nitra 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)

• konečný výsledok série: 4:0, Banská Bystrica postúpila do finále

Góly: 22. Pretnar (Hohmann, Bubela), 51. Lamper (Faillé, T. Surový), 51. Faillé (Assselin), 55. Asselin (Skalický), 59. Faille (J. Brejčák) – 10. Kutálek, 33. T. Mikúš (Paulovič, Mezei)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Štefik – Tvrdoň, Kacej, 2753 divákov

Banská Bystrica: J. Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, G. Gélinas, J. Brejčák – Bortňák, T. Surový, Lamper – Hohmann, Bubela, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Brittain – Kabáč
Nitra: Lawson – Mezei, Rýgl, Ordzovenský, T. Milam, J. Milam, M. Versteeg, Korím, Rais – Paulovič, M. Krištof, T. Mikúš – Kutálek, M. Slovák, Blackwater – Lantoši, J. Ručkay, H. Ručkay – Macík, Bradley, Csányi

Hlasy

• (zdroj: RTVS)

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Posledný krok bol veľmi ťažký. V úvode dnešného duelu sme mali problémy a Nitra ťažila z našich chýb. V tretej časti sme ukázali charakter, dosť nám pomohli dva rýchle góly. Chceli sme sériu ukončiť už dnes, nechceli sme dať Nitre šancu nadýchnuť sa. Gratulujem chalanom k postup, každý duel proti Nitre bol náročný a rozhodli detaily.“

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): „V tretej tretine sme si chceli držať náskok, zásluhou dobrej obrany sa nám to aj darilo. Domáci však dali dva rýchle góly a rozhodli. Štýl Banskej Bystrice nám veľmi nesedí, podľahli sme jej v tejto sezóne deväťkát z desiatich duelov.“