Banské nešťastie v Číne: Výbuch zabil 11 ľudí

Čínski záchranari pri zásahu po výbuchu plynu v ba

PEKING 3. februára (WEBNOVINY) – Čínska provincia S’-čchuan sa stala v piatok dejiskom tragickej banskej nehody, ktorá si vyžiadala životy najmenej 11 baníkov.

Uhoľnou baňou Tiao-jü-tchaj pri meste Ji-pin podľa informácií štátnej tlačovej agentúry Sin-chua v popoludňajších hodinách miestneho času otriasol výbuch plynu, ktorého príčinu sa zatiaľ nepodarilo objasniť.

Šesť baníkov podľa nej vyviazlo so zraneniami, zatiaľ čo osud jedného z ich kolegov zostáva neznámy a evidujú ho ako nezvestného.

Čínske bane sú stále považované za najnebezpečnejšie na svete, situácia sa však v uplynulých rokoch výrazne zlepšila, čo zrejme súvisí so zastavením ťažby v menších a nelegálnych prevádzkach.

Zatiaľ čo v roku 2002 zaznamenali takmer 7000 obetí banských nešťastí, podľa najnovšej štatistiky z roku 2010 sa tento počet znížil asi na jednu tretinu. Profesijné organizácie však tvrdia, že počet smrteľných prípadov je v skutočnosti oveľa vyšší, keďže prevádzkovatelia baní sa ich často snažia zatajiť, aby sa vyhli

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom