Banskobystrický kraj má po voľbách koalíciu Smeru a KDH

Voľby v obci Nemecká
Voľby v obci Nemecká spojené s referendom za odvolanie starostu v rámci 1. kola volieb poslancov a predsedov do orgánov samosprávnych krajov - vyšších územných celkov (VÚC) v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Regionálne voľby 2013 sú v poradí štvrtými voľbami od vzniku SR. Nemecká, 9. november 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička

BRATISLAVA 10. novembra (WEBNOVINY) – Podľa oficiálnych výsledkov sobotných regionálnych volieb bude mať v 49-člennom Zastupiteľstve Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) väčšinu koalícia Smer-SD – KDH, za ktorú bolo zvolených 25 kandidátov.

V porovnaní so súčasným zastupiteľstvom výrazne vzrastie počet nezávislých poslancov, ktorých bolo zvolených 13. V zastupiteľstve ešte bude päť poslancov za Stranu maďarskej komunity (SMK), dvaja poslanci za koalíciu SDKÚ-DS – SaS – Nová väčšina-Dohoda a po jednom poslancovi za Ľudovú stranu Naše Slovensko, Slovenskú národnú stranu (SNS), Stranu zelených a koalíciu ĽS-HZDS – Hnutie za demokraciu (HZD).

V prípade, ak by sa po víťazstve v druhom kole stal predsedom Banskobystrického samosprávneho kraja Marián Kotleba z Ľudovej strany Naše Slovensko, na jeho miesto v zastupiteľstve by postúpil poslanec za koalíciu Smer-SD – KDH.

OFICIÁLNE VÝSLEDKY VOLIEB nájdete v TOMTO ČLÁNKU.

V zastupiteľstve bude 20 nových poslancov, 29 súčasných poslancov svoj post obhájilo. Viacerí z nich boli do súčasného zastupiteľstva zvolení ako stranícki kandidáti, do nového už ako nezávislí kandidáti.

Súčasné Zastupiteľstvo BBSK tvorí 29 poslancov zvolených za koalíciu Smer-SD – ĽD-HZDS, sedem za SMK, päť nezávislých, päť za koalíciu SDKÚ-DS – KDH, dvaja za koalíciu SNS – HZD a jeden za koalíciu Most-Híd – Strana zelených.

Viac o voľbách v Banskobystrickom samosprávnom kraji sa dozviete ———————————> TU .

Banskobystrický samosprávny kraj
politická strana, koalícia alebo kandidát počet poslancov poradie
SMER-SD, KDH 25 1
NEKA 13 2
SMK-MKP 5 3
SDKÚ-DS, NOVA, SaS 2 4
ĽS Naše Slovensko 1 5
ĽS-HZDS, HZD 1 6
SNS 1 7
SZ 1 8

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marian Kotleba