Barabášov film získal cenu z festivalu outdoorových filmov

Pavol barabáš
Foto: SITA/Rastislav Ovšonka

BRATISLAVA 6. decembra (WEBNOVINY) – Snímka slovenského dokumentaristu Pavla Barabáša Mongolsko – V tieni Džingischána (2010) získala na 8. ročníku Medzinárodného festivalu outdoorových filmov druhú cenu v kategórii cestopisných filmov. V tejto kategórii triumfoval film On the Trail of Ghengis Khan austrálskeho dobrodruha Tima Copea. Hlavnú cenu Grand Prix si z MFOF tento rok odniesol The Asgard Project britského tvorcu Alastaira Leeho.

Medzinárodný festival outdoorového filmu putoval od 7. októbra po 24 českých mestách a divákom priniesol celkovo 220 filmových blokov. Slávnostné ukončenie festivalu sa spolu s udeľovaním cien uskutočnilo v sobotu 4. decembra v Prahe. Medzinárodná porota udeľovala ceny v 18 kategóriách, v jednej kategórii rozhodli diváci.

V snímke Mongolsko – V tieni Džingischána diváci sledujú skupinu priateľov, ktorí sa vybrali za dobrodružstvom do najodľahlejších ázijských stepí. Putujú krajinou od západu na východ na starom sovietskom UAZe, na koni prechádzajú strmými údoliami, splavujú odľahlé rieky a pozorujú krajinu z najvyšších ľadovcových štítov Mongolska. Putovanie mimo ciest im umožňuje lepšie spoznávať život nomádov.

Agentúru SITA informovala Hana Vítková z K2 Studia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol Barabáš