„Barani“ podľahli v Lige majstrov švajčiarskemu HC Ambri-Piotta a stratili šancu na postup

HC 05´ iClinic Banská Bystrica

Slovenský hokejový šampión HC ’05 iClinic Banská Bystrica už nemá šancu na postup do osemfinále play-off Ligy majstrov 2019/2020.

Zverenci trénera Dana Cemana v utorok prehrali v domácom súboji G-skupiny so švajčiarskym tímom Ambri-Piotta 0:4. V tabuľke naďalej figurujú na poslednom štvrtom mieste so ziskom troch bodov a nepriaznivým skóre 7:19.

Prvú vážnejšiu šancu stretnutia mal už v 2. min domáci Šoltés, no spomedzi kruhov nemieril presne. Chvíle hostí prišli zanedlho. V 6. minúte Kneubuehler dotlačil puk za branskobystrického brankára a o 77 sekúnd neskôr uspel aj D’Agostini.

Keď o rovných 20 minút hracieho času neskôr skóroval opäť D’Agostini v početnej výhode, o triumfe hostí už nebolo pochýb, čo ešte pred druhou sirénou spečatil dokonca vo vlastnom oslabení Zwerger.

Ten previedol sólo cez celé klzisko vybral si koncovku s hokejkou medzi vlastnými nohami.

Liga majstrov 2019/2020

• G-skupina

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HC Ambri-Piotta (Švaj.) 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Góly: 6. Kneubuehler, 7. D’Agostini, 27. D’Agostini (Flynn, Zwerger), 38. Zwerger
Vylúčení: 9:9 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:1, rozhodovali: Moschen (Švaj.), Stano – Jobbagy, Šoltés (všetci SR), 1588 divákov

Red Bull Mníchov (Nem.) – BK Färjestad Karlstad (Švéd.) 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)