„Barani“ rozstrieľali nováčika Tipsport ligy, Košice bodovali v Nitre a Zvolen vyhral v Žiline

Jere Pulli z HC Košice, Jakub Ručkay, Juraj Halo
Jere Pulli z HC Košice v súboji s Jakubom Ručkayom z HK Nitra Foto: archívne, SITA/Martin Havran.

BANSKÁ BYSTRICA 6. januára (WebNoviny.sk) – V sobotňajších zápasoch 34. kola Tipsport ligy sa darilo domácim tímom, na ľade súpera naplno bodoval iba Zvolen, ktorý vyhral Žiline.

Všetky góly dali Zvolenčania až v záverečnej tretine. Víťazný dosiahol v 42. min Milan Kytnár, ktorý sa po chybe domácich hráčov ocitol úplne voľný pred brankárom Tomekom. Gólové poistky potom pridali Lukáš Dubeň a Rastislav Špirko.

„Oceliari“ prehrávali v Nitre 0:3

Hokejisti Nitry zvíťazili nad Košicami 4:3 po predĺžení. Domáci viedli nad „oceliarmi“ už 3:0 presnými zásahmi Michala Krištofa, Petra Ordzovenského a Henricha Ručkaya.

Súper sa však nevzdal a postupne ukrajoval z náskok tímu spod Zobora. Do streleckej listiny sa zapísali Marek Hovorka, Blake Kessel a Václav Čížek vyrovnal na 3:3. Druhý bod pred Nitru zariadil v 4. minúte predĺženia Judd Blackwater.

HK Orange „20“ 20 3 0 1 1 2 13 38:87 14

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Favorizovaná Dukla Trenčín vyhrala 3:1 nad Novými Zámkami. Trenčania viedli po prvej tretine 2:0 zásluhou presných zásahov Tomáša Starostu a Marek Ružičku, v druhej časti zvýšil už na 3:0 Jozef Švec. Hosťom sa v tretej tretine podarilo len skorigovať, čestný úspech zaznamenal Kaspars Saulietis.

Debakel Detvy a triumf Popradu

„Barani“ si pripísali desiate víťazstvo v sérii, zdolali Detvu vysoko 9:1. Keď Matej Giľák doklepol osamotený pred striedajúcim brankárom Matthewom Hackettom puk do bránky, viedli domáci Banskobystričania v 16. minúte už 4:0. Rastislav Gašpar v 18. min znížil na 1:4, no potom už pridávali góly iba „barani“.

O deväť gólov domácich sa postaralo sedem strelcov a Banská Bystrica si výrazne zlepšila skóre, vďaka ktorému vedie ligu pred Trenčínom. Banská Bystrica v ostatných troch tipsportligových zápasoch dosiahla tri presvedčivé víťazstvá – doma si poradila s Novými Zámkami 8:1, vo Zvolene triumfovala rovnako 8:1 a teraz súpera zdolala 9:1.

Hráči Popradu zvíťazili 3:2 nad Liptovským Mikulášom. Poprad sa dostal do rýchleho vedenia, Dávid Buc skóroval už v 82. sekunde a ešte pred prvou prestávkou zvýšil Patrik Svitana na 2:0. Poprad si výhru ustrážil, aj keď Liptáci dvakrát skorigovali na rozdiel jedného gólu. Ten druhý dosiahol Marek Uram 87 sekúnd pred koncom III. tretiny. Liptáci nezvíťazili už v jedenástom ligovom zápase za sebou.

Tipsport liga 2017/2018 – 34. kolo

• sobota

MsHK Doxxbet Žilina – HKM Zvolen 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Góly: 42. Kytnár (Šišovský), 47. Dubeň (Špirko), 54. Špirko (Coffman, Drgoň)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Stano – Junek, Krajčík, 1278 divákov

Žilina: T. Tomek – L. Kozák, Juraško, Martin Mazanec, Poulin, Michal Roman, Chaloupka, Mendrej, Meliško – Klimenta, Handlovský, Pospíšil – Tvrdoň, R. Hruška, J. Jurík – Konečný, Witala, Stupka – Švihálek, Húževka, Rogoň
Zvolen: Šimko – Ross, Drgoň, Hraško, T. Bokroš, Ťavoda, Wharton, Andersons – Obdržálek, Špirko, Coffman – Michal Chovan, Kytnár, Šišovský – Martin Ďaloga, O. Steen, Matis – Dubeň, L. Jurík, Síkela

HK Nitra – HC Košice 4:3 po predĺžení (2:0, 1:1, 0:2 – 1:0)
Góly: 3. Krištof (Paulovič), 20. Ordzovenský (Blackwater, Milam), 23. H. Ručkay (Csányi), 64. Blackwater (M. Slovák, Mezei) – 36. Hovorka (Kafka), 45. B. Kessel (L. Nagy, Spilar), 54. Čížek (L. Nagy, Spilar)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák, Goga – Výleta, Gegáň, 3510 divákov

Nitra: M. Laco – Rais, Mezei, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Rýgl, Michal Pupák – Macík, Krištof, Paulovič – Kovacs, M. Slovák, Blackwater – Csányi, J. Ručkay, H. Ručkay – Fominych, Ondrušek, Rzavský – Miroslav Pupák
Košice: Lundström (23. Habal) – B. Kessel, Čížek, Koch, Šedivý, Pulli, Michalčin, M. Novotný, Pavúk – Jenčík, Pacan, Spilar – Suja, Hovorka, Kafka – L. Nagy, Boltun, Šoltés – T. Klíma, Vrábeľ, Š. Petráš

HK Dukla Trenčín – HC Nové Zámky 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Góly: 16. Starosta (Radivojevič, Bezúch), 19. Marek Ružička (Bezúch, Sojčík), 27. Švec (Gašparovič) – 52. Saulietis (A. Zbořil, Šimun)
Vylúčení: 7:6, navyše Michal Novák (Nové Zámky) 10+DKZ za napádanie rozhodcov, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, M. Novák – Synek, Kacej, 2452 divákov

Trenčín: Hiadlovský – Starosta, Bohunický, Frühauf, Cebák, Holenda, Pač, Adam Themár, Špankovič – Radivojevič, Ölvecký, T. Varga – Sojčík, Marek Ružička, Bezúch – O. Mikula, Dlouhý, Marek Hecl – J. Švec, Pardavý ml., Gašparovič
Nové Zámky: Baroš – Látal, Salija, Michal Novák, Plášil, Vidovič, M. Hruška, M. Jass, Šimek – R. Varga, Š. Novotný, Cetkovský – A. Zbořil, Šimun, Saulietis – Lantoši, Škoda, Lorraine – D. Novák, Fábry, Tužinský

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HC 07 Orin Detva 9:1 (5:1, 3:0, 1:0)
Góly: 4. Sedlák (Gabor, Bubela), 5. Bortňák (Košecký, Češík), 10. Hrnka (Bubela, Gélinas), 16. Giľák, 18. Asselin, 24. Giľák (Asselin), 36. Bortňák (Aliu), 39. Kubka (Rosandič, Kabáč), 47. Gabor (Bartánus, Bubela) – 18. Gašpar (Ondris)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: 60. Hackett (Detva) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Lauff – Stanzel, Bogdaň, 2841 divákov

Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, M. Rosandič, Aliu, G. Gélinas, Košecký – Hrnka, T. Surový, Brittain – Gabor, Bubela, Bartánus – Giľák, Faille, Asselin – Kabáč, Češík, Bortňák – Róth
Detva: A. Nagy (5. Hackett) – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Vyskoč, Macejko, D. Jendroľ, Šimon – Belluš, Ščurko, Sitnikov – Milý, Surovka, Žilka – Videlka, Murček, Piačka – Ondris, R. Gašpar, M. Surový

HK Poprad – MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Góly: 9. Buc (Abdul), 15. Svitana (Matej Paločko), 53. Mlynarovič (Štrauch) – 38. Rudolf Huna (Števuliak), 59. Uram (Tabaček)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Nádašdi (Lipt. Mikuláš) 10 min za nešp. správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Štefik – Gajan, Gavalier, 1521 divákov

Poprad: Corbeil – McDowell, D. Brejčák, Petran, P. König, Dinda, Fabian, Davydov – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Buc, Heizer, Abdul – D. Bondra, Vartovník, Matúš Paločko – Hvila, Matej Paločko, Lichanec – Ježek
Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Tabaček, Moravčík, Kurali, Suchý, Nádašdi, Mezovský, J. Nemec, Gründling – Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak – B. Rapáč, Paukovček, J. Sukeľ – Kriška, M. Sukeľ, Uram – A. Laco, Piatka, Uhrík

Viac k osobe Dávid BucMarek HovorkaMichal ChovanMilan KytnárRastislav ŠpirkoRudolf Huna